PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląg powołał spółkę do wybudowania aquaparku

  • PAP    8 lutego 2013 - 11:48
Elbląg powołał spółkę do wybudowania aquaparku

- Władze Elbląga powołały samorządową spółkę Aquapark Elbląg, która ma wybudować park wodny. Koszt jego budowy ma wynieść 60 mln zł - poinformowała w piątek prezes spółki Urszula Kocięcka.
"Miasto powołało spółkę celową, której zadaniem jest budowa parku wodnego. Dotychczasowe plany, by zbudować inwestycję w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), nie powiodły się; choć byli chętni, to nie doszło do realizacji przedsięwzięcia" - powiedziała prezes.

Dodała, że nowa spółka zostanie dokapitalizowana mieniem komunalnym - trafią do niej basen kryty oraz odkryta pływalnia, należące obecnie do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Czytaj też: Aquaparki się rozpłynęły

Jak wyjaśniła prezes, spółka będzie mogła ubiegać się o kredyt bankowy na budowę parku wodnego. Nie wyklucza też dalszego poszukiwania inwestora zewnętrznego zainteresowanego współfinansowaniem inwestycji.

W ubiegłym roku władze Elbląga ogłosiły memorandum inwestycyjne na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w którym ma się znaleźć aquapark, ale także hotel i galeria handlowo-usługowa. Inwestor miał zagospodarować istniejący basen odkryty o powierzchni 1,2 tys. m kw., zbudować park wodny o powierzchni 9 tys. m kw. oraz hotel i galerię handlowo-usługową.

Samorząd Elbląga przekonuje, że lokalizacja przyszłego aquaparku jest atrakcyjna - w pobliżu znajduje się stadion miejski. Niedaleko jest także stacja narciarska, zwana Górą Chrobrego, z wyciągami orczykowymi i czterema trasami zjazdowymi, z których - według urzędu miasta - korzysta 100 tys. narciarzy w sezonie zimowym.

Jest tam również snowpark, trasy dla narciarzy biegowych, a także trasy narciarskie dla dzieci. Miasto przekonuje, że w związku z wprowadzeniem bezwizowego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim inwestor może liczyć na wielu rosyjskich turystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.