PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina i powiat razem w PPP

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    16 lipca 2013 - 06:30
Gmina i powiat razem w PPP

Gmina i powiat chcą uruchomić w Wołominie centrum kulturalno-rehabilitacyjne za 30 mln zł.
Jak donosi "Puls Biznesu", tego jeszcze w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) nie było. Dwa samorządy różnych szczebli - powiat i gmina - chcą się porozumieć, by wspólnie zrealizować budowę domu kultury wraz z centrum rehabilitacji i pomocy rodzinie w Wołominie. Inwestycja warta 30 mln zł miałaby zostać zrealizowana na liczącym 7,5 tys. mkw. terenie po dawnym basenie.

"Powiat chciałby wziąć na siebie część zdrowotną inwestycji, a miasto kulturalną. Partner prywatny byłby odpowiedzialny za zaprojektowanie, budowę, sfinansowanie i zarządzanie przedsięwzięciem. Zarabiać mógłby na komercyjnej rehabilitacji, wspartej kontraktami z Narodowego Funduszu Zdrowia" - mówi Konrad Rytel, wicestarosta Wołomina.

Bartosz Mysiorski, dyrektor zarządzający Centrum PPP, podkreśla nowatorski charakter tego przedsięwzięcia. "Opłacalność dla prywatnego partnera projektu w Wołominie zależy od tego, co znajdzie się w części komercyjnej, na której będzie on zarabiać. Przedsiębiorca ma wymyślić i zaproponować to podczas dialogu konkurencyjnego. Starostwo daje mu wolną rękę" - dodaje Bartosz Mysiorski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.