PARTNER PORTALU
  • BGK

Grube miliardy na parkingi w PPP

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    8 lutego 2012 - 07:15
Grube miliardy na parkingi w PPP

Prywatne firmy, w tym spółki giełdowe, coraz chętniej korzystają z modelu partnerstwa publiczno-prywatnego.
Na budowę parkingów w Bielsku-Białej zgłosiły się trzy firmy notowane na giełdzie Pol-Aqua i Mostostal Warszawa, a także portugalska Mota-Engil – pisze „Puls Biznesu”.

Czytaj też: Trzech chętnych do budowy miejskich parkingów

Parkingi z Bielska-Białej pod względem wartości są jedną z największych inwestycji w PPP. Mniejsze przedsięwzięcia planują Bydgoszcz (23 mln zł), Wrocław (Hala Ludowa za 60 mln zł), Poznań (w ramach projektu Brama Zachodnia za 70 mln zł) czy Kraków (trzy parkingi za ponad 84 mln zł)

Czytaj też: Szukają chętnego na parkingi

Największą parkingową inwestycję zaplanowała stolica. W tym miesiącu ma ogłosić przetarg na budowę sześciu wielopoziomowych parkingów podziemnych za 230 mln zł.

Czytaj też: Opóźnia się budowa podziemnych parkingów

Mota-Engil buduje już we Wrocławiu podziemny parking w PPP (finansowany z pożyczki Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju), a w Katowicach jako jedyna negocjuje budowę dwóch obiektów za 105-135 mln zł.

Portugalczycy mają apetyt na kolejne przedsięwzięcia w PPP. Interesują ich parkingi, a także budownictwo społeczne, np. mieszkania komunalne, akademiki czy obiekty użyteczności publicznej – podaje „Puls Biznesu”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.