PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak zbudować spalarnię odpadów w modelu PPP?

  • AT    3 stycznia 2014 - 10:27
Jak zbudować spalarnię odpadów w modelu PPP?

- Celem zaangażowania podmiotu publicznego w budowę spalarni odpadów jest uporządkowanie oraz organizacja gospodarki odpadami zgodnie z głównymi wytycznymi UE - czytamy w opracowaniu "Wybrane zagadnienia w procesie przygotowania spalarnii odpadów w modelu PPP".
Publikacja przygotowana przez Departament Wsparcia Projektów Partnerstwa Publiczno-Prywatnego stanowi  kontynuację działań Platformy PPP związanych z przybliżeniem i poszerzeniem wiedzy w zakresie realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w sektorze gospodarki odpadami, również w połączeniu ze środkami Unii Europejskiej.

Czytaj też:  Potrzeba kolejnych spalarni odpadów

W zaproponowanym opracowaniu omówiono zagadnienia, z którymi strony realizowanego w modelu PPP przedsięwzięcia mogą zmierzyć się zarówno w fazie przedrealizacyjnej, jak również w trakcie procedury wyboru partnera prywatnego.

Publikacja obejmuje m.in. opis spalarni jako elementu systemu gospodarki odpadami oraz omówienie roli uczestników i interesariuszy projektu. Opisane w niej zostało zagadnienie długu publicznego oraz kwestie związane z przygotowaniem nieruchomości do realizacji inwestycji.

Ponadto w publikacji omówiono zakontraktowanie partnera prywatnego, uwarunkowania transakcji PPP w trybie DBFO (projektuj, buduj, finansuj, zarządzaj) oraz finansowanie nakładów inwestycyjnych – ramowy podział ryzyk. Opisany został również model przepływów środków pieniężnych w okresie operacyjnym, a także uwarunkowania podatkowe i warunki zakończenia współpracy.

Zobacz opracowanie tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.