PARTNER PORTALU
 • BGK

Kraków chce mieć przystań jachtową

 • GK    20 lutego 2012 - 09:31
Kraków chce mieć przystań jachtową

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie opracował nową koncepcję budowy na prawym brzegu Wisły przystani jachtowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Inwestycja planowana jest do realizacji w partnerstwie z podmiotem prywatnym.

Propozycja przewiduje wybudowanie na prawym brzegu Wisły przed stopniem wodnym Dąbie nowoczesnej przystani jachtowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Czytaj też: Samorządy są przygotowane do PPP

Jak informuje portal www.ppp4krakow.pl inwestycja ma na celu wypełnienie istniejącej na rynku niszy poprzez zapewnienie brakujących dotąd usług skierowanych do mieszkańców miasta i turystów w zakresie rekreacji oraz turystyki wodnej.

Czytaj też: Rola PPP wzrośnie w nowej perspektywie budżetowej UE

Opracowana wstępna koncepcja uwzględnia budowę przystani jachtowej, w tym pomieszczeń bosmanatu z zapleczem socjalnym i hotelem usytuowanych na barkach oraz wykonanie infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania przystani, obejmującej między innymi pomosty, stanowiska cumownicze (50-75 miejsc) wraz z przyłączami i peronem do obsługi białej floty, a także powstanie ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej.

Dodatkowo projekt uwzględnia wykonanie 5 przystanków dla jednostek pływających Krakowskiego Tramwaju Wodnego oraz 1 stanowiska pali cumowniczych na rzece Wiśle w Krakowie wraz z ich oznakowaniem.

Realizacja tego przedsięwzięcia stanowiłaby kolejny etap rozwoju koncepcji „Turystycznego szlaku żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie”, mającej na celu przywrócenie Wiśle jej dawnych funkcji stymulujących rozwój miasta oraz wykorzystanie jej potencjału komunikacyjnego, turystycznego i rekreacyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • zuk, 2012-02-22 11:53:24

  a mnie sie podoba krakowski tramwaj wodny i piec przystankow;
 • kergulena, 2012-02-21 22:24:32

  każdy coś chce i co?
 • Krrakus, 2012-02-21 22:11:24

  no, tak tylko jakie jachty tam beda plywaly skoro Wisla w Krakowie jest moze 100m szeroka?Tylko wzdluz z i pod prad? Jak ktos wypadnie za burte bedzie mial klopot bo za plywanie wplaw w Krakowskiej Wisle Milicja daje mandaty ! Przystan dla barek to byl jeszcze rozumial, tylko za stopniem wodnym !