Kraków idzie na rękę inwestorom

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie dokonał istotnych modyfikacji zakresu dwóch kart inwestycji typowanych do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Kraków idzie na rękę inwestorom
Jak informuje serwis ppp4krakow.pl, zmiany dotyczą realizacji dwóch zadań, określanych dotychczas jako „Budowa miejskiego kompleksu basenów przy ulicy Eisenberga” oraz „Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna”.

Nowe oferty są bardziej dostosowane do biznesowych oczekiwań potencjalnych inwestorów i dają stronie prywatnej większą możliwość w zakresie planowania funkcjonalności i strony technicznej przedsięwzięć.

W przypadku „Eisenberga” najistotniejszą zmianą jest rezygnacja z planów budowy basenów o wymiarach olimpijskich i uelastycznienie zakresu funkcjonalnego inwestycji.

W miejscu realizacji przedmiotowej inwestycji do niedawna funkcjonował miejski basen rekreacyjno – sportowy. Jednakże ze względu na dekapitalizację i zniszczenie substancji poprzez wieloletnią eksploatację obiektu – basen zamknięto. Powierzchnia terenu przeznaczona na inwestycję wynosi ok. 1,8 ha (tj. ok. 18.000 mkw), jest zlokalizowana w centrum Krakowa w pobliżu głównych ciągów komunikacyjnych miasta.

Podmiot publiczny oczekuje, że obiekt będzie spełniał następujące funkcje: strefa pływalni rekreacyjnej, strefa fitness wraz z usługami SPA, wellness, z siłownią i saunami, strefa komercyjna (preferowane usługi: gastronomia, hotel i centrum konferencyjne) wraz z zapleczem biurowym, strefa parkingu oraz infrastruktury towarzyszącej. Oszacowano wstępnie koszt części sportowo-rekreacyjnej inwestycji na kwotę ok. 40 mln zł (szacunkowa wartość inwestycji bez gruntów). Ostateczny koszt zostanie określony na podstawie koncepcji architektonicznej opracowanej podczas negocjacji z partnerem prywatnym.

Z kolei propozycja partnerstwa związana z rozbudową „Kolnej” została okrojona do budowy hali i kortów tenisowych wraz z zapleczem przy równoczesnym rozszerzeniu oferty współpracy o zarządzanie całym kompleksem.

Usytuowany malowniczo na prawym brzegu Wisły Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna znajduje się na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego w niewielkiej odległości od Klasztoru Kamedułów na Bielanach oraz Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Planowany do realizacji jest Etap IV rozbudowy kompleksu, obejmuje budowę infrastruktury umożliwiającej uprawianie i organizację rozgrywek tenisa ziemnego, która będzie obejmować: lekką halę wraz z widownią i kortami tenisowymi, boksami do gry w squasha oraz niezbędnym zapleczem, korty tenisowe na otwartym powietrzu i zagospodarowanie otaczającego terenu.

Planowana inwestycja ma spełniać wszelkie przepisy umożliwiające organizację międzynarodowych zawodów tenisa ziemnego. Hala wyposażona w trybuny posłuży za miejsce rozgrywek turniejów tenisowych. W okresie letnim hala byłaby częściowo otwierana, przez co turnieje tenisa ziemnego będą bardziej widowiskowe.

Szacowana wartość inwestycji 36 mln złotych (koszt bez wartości gruntu).
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.