PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków idzie na rękę inwestorom

  • GK    2 kwietnia 2012 - 10:45
Kraków idzie na rękę inwestorom

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie dokonał istotnych modyfikacji zakresu dwóch kart inwestycji typowanych do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Jak informuje serwis ppp4krakow.pl, zmiany dotyczą realizacji dwóch zadań, określanych dotychczas jako „Budowa miejskiego kompleksu basenów przy ulicy Eisenberga” oraz „Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna”.

Nowe oferty są bardziej dostosowane do biznesowych oczekiwań potencjalnych inwestorów i dają stronie prywatnej większą możliwość w zakresie planowania funkcjonalności i strony technicznej przedsięwzięć.

W przypadku „Eisenberga” najistotniejszą zmianą jest rezygnacja z planów budowy basenów o wymiarach olimpijskich i uelastycznienie zakresu funkcjonalnego inwestycji.

W miejscu realizacji przedmiotowej inwestycji do niedawna funkcjonował miejski basen rekreacyjno – sportowy. Jednakże ze względu na dekapitalizację i zniszczenie substancji poprzez wieloletnią eksploatację obiektu – basen zamknięto. Powierzchnia terenu przeznaczona na inwestycję wynosi ok. 1,8 ha (tj. ok. 18.000 mkw), jest zlokalizowana w centrum Krakowa w pobliżu głównych ciągów komunikacyjnych miasta.

Podmiot publiczny oczekuje, że obiekt będzie spełniał następujące funkcje: strefa pływalni rekreacyjnej, strefa fitness wraz z usługami SPA, wellness, z siłownią i saunami, strefa komercyjna (preferowane usługi: gastronomia, hotel i centrum konferencyjne) wraz z zapleczem biurowym, strefa parkingu oraz infrastruktury towarzyszącej. Oszacowano wstępnie koszt części sportowo-rekreacyjnej inwestycji na kwotę ok. 40 mln zł (szacunkowa wartość inwestycji bez gruntów). Ostateczny koszt zostanie określony na podstawie koncepcji architektonicznej opracowanej podczas negocjacji z partnerem prywatnym.

Z kolei propozycja partnerstwa związana z rozbudową „Kolnej” została okrojona do budowy hali i kortów tenisowych wraz z zapleczem przy równoczesnym rozszerzeniu oferty współpracy o zarządzanie całym kompleksem.

Usytuowany malowniczo na prawym brzegu Wisły Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna znajduje się na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego w niewielkiej odległości od Klasztoru Kamedułów na Bielanach oraz Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Planowany do realizacji jest Etap IV rozbudowy kompleksu, obejmuje budowę infrastruktury umożliwiającej uprawianie i organizację rozgrywek tenisa ziemnego, która będzie obejmować: lekką halę wraz z widownią i kortami tenisowymi, boksami do gry w squasha oraz niezbędnym zapleczem, korty tenisowe na otwartym powietrzu i zagospodarowanie otaczającego terenu.

Planowana inwestycja ma spełniać wszelkie przepisy umożliwiające organizację międzynarodowych zawodów tenisa ziemnego. Hala wyposażona w trybuny posłuży za miejsce rozgrywek turniejów tenisowych. W okresie letnim hala byłaby częściowo otwierana, przez co turnieje tenisa ziemnego będą bardziej widowiskowe.

Szacowana wartość inwestycji 36 mln złotych (koszt bez wartości gruntu).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.