Kraków ma problem z PPP. Inwestorzy niezaintersowani

Krakowski magistrat chwali się na stronie internetowej tym, co zostanie zbudowane w mieście za prywatne pieniądze na rzecz mieszkańców. Problem w tym, że w formule PPP niewiele udało się do tej pory w stolicy Małopolski zrealizować.
Kraków ma problem z PPP. Inwestorzy niezaintersowani
W PPP w Krakowie miały powstać m.in. mieszkania komunalne. Miały... (fot.krakow.pl)

Jak pisze „Gazeta Krakowska” w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym (PPP) w Krakowie miał powstać m.in. parking podziemny przy al. 3 Maja i teatr Variete. Skończyło się na tym, że gmina sama wyłożyła miliony na realizację tych zadań i ich utrzymanie.

Podobnie było z mieszkaniami komunalnymi. Powstać ich miało w PPP 350. Póki co w 2013 roku do użytku oddano cztery bloki w rejonie ulic Łazy z 82 mieszkaniami wybudowane przez… gminę za ok. 10 mln zł.

Partnera szukano też do budowy kompleksu basenów przy ul. Eisenberga, na dawnych obiektach Polfy, ale firma wycofała się i projekt pozostaje na papierze – podaje dziennik.

Urzędniczy tłumaczą, że promują inwestycje gdzie się da, ale samorządy w całej Polsce mają problem z PPP. Zdaniem specjalistów Kraków powinien zamiast w oparciu o koncesje budować z partnerami za tzw. opłatę za dostępność.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

"niezaintersowani" ???

Autor i korekta po lobotomii ???

Gratuluję !!!

MAX, 2015-08-13 11:07:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE