PARTNER PORTALU
  • BGK

Krok bliżej poznańskiej spalarni

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    4 czerwca 2011 - 10:42
Krok bliżej poznańskiej spalarni

Aż 11 firm chce się zabrać za budowanie spalarni śmieci w Poznaniu w formule PPP. Tyle bowiem ofert wpłynęło na przetarg. Wykonawcę poznamy jednak nieprędko.
Jak donosi „Głos Wielkopolski” budowa spalarni śmieci, która powstanie w sąsiedztwie Elektrociepłowni Karolin kosztować ma ok. 700 mln zł. Inwestycja powstać ma w partnerstwie publiczno-prywatnym a do tego we współfinansowaniu z Unii Europejskiej (miasto otrzymało 352 mln zł dotacji unijnej.

Zadowolenia z dużego zainteresowania ogłoszonym przetargiem nie kryją władze Poznania i ministerstwa rozwoju regionalnego. Do drugiego etapu przetargu przejdzie pięć firm. Cała procedura w takim przypadku trwać będzie ponad rok a wymagania nie są łatwe do sprostania.

- Wykonawca musi mieć pieniądze na realizację takiej inwestycji, doświadczenie w budowie tego typu obiektów i w zarządzaniu nimi, wiedzę oraz technologię – wyjaśnia w rozmowie z „Głosem Wielkopolski” Mirosław Kruszyński, zastępca pydenta Poznania.

Inwestor będzie czerpał zyski z zarządzania spalarnią przez ok. 30 lat, a później obiekt przejdzie pod zarząd miasta. Jak przypomina dziennik, spalarnia ma być gotowa w kwietniu 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.