Kto wymieni blisko 1600 stołecznych wiat?

W poniedziałek, 26 listopada o godz. 11.15 w stołecznym ratuszu odbędzie się ogłoszenie wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu o koncesję na budowę i eksploatację wiat przystankowych w ramach projektu „Przystanek dla Warszawy”.
Kto wymieni blisko 1600 stołecznych wiat?

Jak informuje stołeczny magistrat, najkorzystniejszą ofertę przedstawi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Projekt „Przystanek Komunikacji Miejskiej" ma na celu wymianę wiat przystankowych w Warszawie przy udziale inwestora prywatnego. Jest to pierwszy tej skali projekt m.st. Warszawy, którego podstawą jest Ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi z 2009 r. Dzięki tej współpracy w stolicy staną nowe, eleganckie wiaty przystankowe.

Do wymiany jest 1580 wiat w całej Warszawie. Około 625 przystanków zlokalizowanych w Śródmieściu i dzielnicach ościennych zostanie wyposażonych w wiaty zgodne z projektem wskazanym przez m.st. Warszawa. Na pozostałych przystankach (ok. 955) będą mogły stanąć wiaty z seryjnej produkcji, zaproponowane przez koncesjonariusza, zaakceptowane uprzednio przez miasto.

Na obszarach objętych nadzorem konserwatorskim oraz w miejsce wiat z produkcji seryjnej, koncesjonariusz będzie mógł zainstalować wiaty wg trzeciego projektu, tzw. konserwatorskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.