PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto wymieni blisko 1600 stołecznych wiat?

  • GK    23 listopada 2012 - 10:25
Kto wymieni blisko 1600 stołecznych wiat?

W poniedziałek, 26 listopada o godz. 11.15 w stołecznym ratuszu odbędzie się ogłoszenie wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu o koncesję na budowę i eksploatację wiat przystankowych w ramach projektu „Przystanek dla Warszawy”.
Jak informuje stołeczny magistrat, najkorzystniejszą ofertę przedstawi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Projekt „Przystanek Komunikacji Miejskiej" ma na celu wymianę wiat przystankowych w Warszawie przy udziale inwestora prywatnego. Jest to pierwszy tej skali projekt m.st. Warszawy, którego podstawą jest Ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi z 2009 r. Dzięki tej współpracy w stolicy staną nowe, eleganckie wiaty przystankowe.

Do wymiany jest 1580 wiat w całej Warszawie. Około 625 przystanków zlokalizowanych w Śródmieściu i dzielnicach ościennych zostanie wyposażonych w wiaty zgodne z projektem wskazanym przez m.st. Warszawa. Na pozostałych przystankach (ok. 955) będą mogły stanąć wiaty z seryjnej produkcji, zaproponowane przez koncesjonariusza, zaakceptowane uprzednio przez miasto.

Na obszarach objętych nadzorem konserwatorskim oraz w miejsce wiat z produkcji seryjnej, koncesjonariusz będzie mógł zainstalować wiaty wg trzeciego projektu, tzw. konserwatorskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.