PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź chce stawiać wielopoziomowe parkingi w PPP

  • AW    1 kwietnia 2015 - 14:05
Łódź chce stawiać wielopoziomowe parkingi w PPP

Docelowo w centrum Łodzi ma powstać 5-6 parkingów o pojemności od 300 do 500 miejsc (fot.fotolia)

Łódzki magistrat zaprosił do dialogu technicznego firmy zainteresowane budową i zarządzaniem parkingami, które miałyby powstać w wolnych przestrzeniach między kamienicami.
Plac przy ul. Nawrot 3/5, na którym znajduje się płatny parking, to jedno z pierwszych miejsc w Łodzi przeznaczonych pod budowę nowego parkingu w formule PPP.

Zgodnie z szacunkami ratusza, docelowo w centrum Łodzi powinno powstać 5-6 parkingów o pojemności od 300 do 500 miejsc postojowych, których operatorami będą firmy prywatne wyłonione w przetargach na ich budowę i obsługę. Planuje się, że plac przy ul. Nawrot 3/5 może zostać zamieniony na nowoczesny, śródmiejski parking do końca przyszłego roku.

- Dla usprawnienia i ożywienia Śródmieścia potrzeba kilku tysięcy miejsc parkingowych, co umożliwi dojazd do ścisłego centrum i ulicy Piotrkowskiej - twierdzi Marcin Obijalski, dyrektor biura ds. rewitalizacji i rozwoju zabudowy miasta UMŁ.

Aportem miasta w tego typu przedsięwzięcie miałyby być działki gminne, na których powstaną obiekty, np. przy ul. Jaracza, Rewolucji 1905 r. czy Zachodniej 66/68, gdzie - po wyburzeniach - odsłonił się wolny plac.

Magistrat jednak wpierw chce poznać możliwe warianty technologiczne i projektowe nowych parkingów oraz sposób ich budowy. Nie przewiduje obiektów podziemnych, chodzi raczej o platformy na kilku poziomach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Aktywna Mobilność, 2015-04-02 11:43:59

    Budowa parkingów w centrum miasta to sposób na zwiększanie już i tak dużych korków na dojazdach do niego. Na takie inwestycje nie powinno się przeznaczać funduszy publicznych.