Miasto da pieniądze na budowę stadionu Widzewa

Łódź da pieniądze na budowę stadionu Widzewa. Łódzcy radni w środę późnym wieczorem przegłosowali autopoprawkę do wieloletniej prognozy finansowej miasta.
Miasto da pieniądze na budowę stadionu Widzewa

Na budowę stadionu Widzewa Łódź wyda z miejskiej kasy prawie 101 mln zł oraz 21 mln zł na przebudowę układu drogowego wokół inwestycji. To taka sama kwota, jaką miejski samorząd zamierza przeznaczyć na budowę miejskiego stadionu (bez planowanej hali sportowej), na którym mieliby grać m.in. piłkarze ŁKS.

Czytaj też: Zbudują stadion i halę sportową w Łodzi

Inwestycja na Widzewie będzie budowana w formule partnerstwa-publiczno prywatnego. Wkładem własnym Łodzi mają być m.in. tereny, na którym znajduje się m.in. obecny stadion klubu. Według rzeczoznawców, teren ten jest wart prawie 30 mln zł.

O pomocy miasta przy budowie stadiony dla Widzewa mówiła już na początku czerwca prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (zabierz głos/oceń prezydenta). Obiekt ma pomieścić 32 tys. widzów.

Miasto zobowiąże się do wybudowania głównej trybuny na 9 tys. miejsc oraz systemu komunikacyjnego wokół stadionu. Resztę zobowiąże się wykonać inwestor prywatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.