PARTNER PORTALU
  • BGK

MRR dąży do upowszechniania dokumentów związanych z formułą PPP

  • AT    6 maja 2013 - 16:54
MRR dąży do upowszechniania dokumentów związanych z formułą PPP

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (MRR) przygotowało w ramach Platformy PPP publikację pt. "Budowa budynku Sądu Rejonowego w Nowym Sączu przy ul. Grunwaldzkiej - od pomysłu do wyboru doradcy".
Materiał analizuje doświadczenia z fazy przygotowawczej pierwszego projektu administracji rządowej w formule partnerstwa publiczno - prywatnego (PPP) obejmującego budowę nowej siedziby dla Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Stroną inicjującą projekt jest Sąd Okręgowy w Nowym Sączu. Projekt jest realizowany pod kierunkiem Ministra Sprawiedliwości, który stanowi organ nadzorujący działalność administracyjną Sądu.

Projekt stanowi próbę realizacji przedsięwzięcia PPP, obejmującego utworzenie siedziby organu administracji publicznej. MRR dąży do upowszechniania dokumentów i informacji związanych z realizacją projektu w celu zapewnienia dostępu do nich innym podmiotom publicznym zainteresowanym formułą PPP. 

- Wydaje się, że w wielu aspektach publikacja ta będzie mogła być następnie wykorzystany przez inne podmioty publiczne zainteresowane projektami o podobnej skali i charakterze - podaje PARP.

Zastosowanie formuły ppp dla projektów wymiaru sprawiedliwości było w Polsce dyskutowane od lat.

Zobacz publikację tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.