PARTNER PORTALU
  • BGK

Negocjacje ws. spalarni zakończone, czas na konkretne oferty

  • ZWI    14 sierpnia 2012 - 11:10
Negocjacje ws. spalarni zakończone, czas na konkretne oferty

Władze Poznania zakończyły negocjacje z pięcioma firmami i konsorcjami, które ubiegają się o zaprojektowanie i budowę zakładu termicznego przetwarzania odpadów dla miasta.
Projekt pn. "System gospodarki odpadami dla Miasta Poznania", realizowany w ramach Działania 2.1. Kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem niebezpiecznych odpadów, Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ), jest wspierany przez ministerstwo rozwoju regionalnego.

Czytaj też: Budowa spalarni to nie wszystko

Od września 2011 roku Poznań prowadził rozmowy z 11 firmami, które złożyły wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w I etapie. W wyłonionej piątce znajdują się firmy: Articulus Sp. z o.o., Itpok Sp. z o.o., Remondis Waste to Energy Sp. z o.o., Sita – Zielona Energia Sp. z o.o. oraz konsorcjum firm: DALVEO POZNAŃ Sp. z o.o., DALVEO POZNAŃ OPCO Sp. z o.o., CNIM POZNAŃ Sp. z o.o., PBG OPERATOR Sp. z o.o. Do końca października 2012 roku podmioty te mogą składać wiążące oferty.

Zadaniem partnera prywatnego będzie wybudowanie spalarni śmieci i instalacji do demontażu odpadów wielkogabarytowych oraz ich eksploatacja. Inwestycja obejmuje także realizację programu edukacji ekologicznej oraz działania promujące i informujące.

Przedsięwzięcie to, które łączy model partnerstwa publiczno-prywatnego z funduszami unijnymi ma charakter pilotażowy, w związku z czym objęte jest wsparciem MRR, które polega na zapewnieniu zaplecza doradczego podczas prowadzenia całego procesu wyboru partnera prywatnego.

Wartość dotacji unijnej wynosi 352 mln zł. Koszt całego projektu to około 1 041 mln zł.

Czytaj też: Na samych spalarniach daleko nie zajedziemy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.