PARTNER PORTALU
  • BGK

Negocjacje wyłonią partnera dla Łodzi

  • AW/lodz.pl    11 maja 2012 - 12:08
Negocjacje wyłonią partnera dla Łodzi

Trzy firmy są zainteresowane zawarciem umowy w partnerstwie publiczno-prywatnym na zaprojektowanie, wybudowanie, sfinansowanie oraz eksploatację stadionu piłkarskiego w Łodzi.
Przypomnijmy, że chodzi o stadion Widzewa o pojemności minimum 30 tys. miejsc siedzących (spełniającego wszystkie standardy zgodnie z obowiązującymi wymogami UEFA i PZPN dla obiektów kategorii 4) z przestrzenią komercyjną oraz parkingi przy ul. Piłsudskiego 138 w Łodzi.

Swoje kosztorysy złożyły trzy firmy zainteresowane zawarciem umowy w partnerstwie publiczno-prywatnym na zaprojektowanie, wybudowanie, sfinansowanie oraz eksploatację stadionu. Są to: Budimex, Budus oraz Hellmich Inwestycje Polska.

Jak informuje łódzki magistrat, teraz rozpoczną się negocjacje dotyczące wszystkich aspektów PPP. Następnie, po zakończeniu negocjacji, miasto zaprosi do złożenia ofert wszystkich, z którymi prowadzone były rozmowy. Po dostarczeniu dokumentów nastąpi ich wnikliwa analiza, a następnie wybrana zostanie najkorzystniejsza oferta.

Zwycięzca będzie musiał jeszcze dostarczyć dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu. Jeśli wszystkie dokumenty będą prawidłowe, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby podpisać umowę.

Miasto przeznaczy na inwestycję 101 mln zł (wyłoży 24 mln zł na przebudowę infrastruktury a pozostałą kwotę wniesie w postaci gruntów).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.