PARTNER PORTALU
  • BGK

O PPP na Europejskim Kongresie Gospodarczym

  • Portalsamorzadowy.pl    26 kwietnia 2012 - 10:43
O PPP na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Czy w PPP wreszcie nastąpi przełom? Jaki jest potencjał podmiotów publicznych i firm do realizacji projektów PPP w Polsce? Jak z PPP radzą sobie inne kraje europejskie? – na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci podczas EEC 2012 w Katowicach.
Partnerstwo publiczno-prywatne to temat jakiego nie mogło zabraknąć podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego jaki od 14 do 16 maja zgromadzi w Katowicach przedstawicieli rządu, samorządów, różnych branż oraz gospodarcze autorytety i ekspertów.

O doświadczeniach w stosowaniu PPP we wiodących gospodarkach Europy i w Polsce porozmawiamy 16 maja. Sesja poświęcona tej tematyce rozpocznie się o godz.11.30 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Prelegenci przybliżą także projekty realizowane w formule PPP w różnych obszarach (sport i rekreacja, odpady i energetyka, infrastruktura komunikacyjna).

Udział w sesji zapowiedzieli (wykaz osób w kolejności alfabetycznej):

Adam Fudali - Prezydent Rybnika; Irena Herbst - Prezes Zarządu, Fundacja Centrum PPP, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki w latach 2002-2005; Rafał Jurkowlaniec - Marszałek Województwa Dolnośląskiego; Marcin Oszczak - Radca Prawny, Starszy Prawnik, Departament Energetyki i Projektów Infrastrukturalnych, CMS Cameron McKenna LLP; Andrzej Panasiuk* - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, TK Telekom Sp. z o.o.; Zbigniew Podraza - Prezydent Dąbrowy Górniczej; Jacek Sadowy - Prezes, Urząd Zamówień Publicznych; Adam Szejnfeld - Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki w latach 2007-2009; Agnieszka Szymczyk - Senior Banker, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju; przedstawiciel: Ministerstwo Finansów

Przypomnijmy, że trzy dni Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012 wypełnią debaty i spotkania poświęcone sytuacji gospodarczej w Polsce, Europie i na świecie. Nie zabraknie tematów bliskich także samorządom.

I tak: 14 maja porozmawiamy o światowych i europejskich trendach w rozwoju metropolii - gospodarczym znaczeniu współczesnych megamiast oraz kształtowaniu ustroju metropolitalnego na świecie przez przepisy. Temat dopełni debata, jak kwestia metropolii kształtuje się w naszym kraju. Będziemy chcieli poruszyć takie tematy jak m. in.: kryteria metropolitalności - fakty, ambicje; dotychczasowe doświadczenia, przyczyny niepowodzeń prac nad ustawa metropolitalną; mechanizmy ułatwiające zarządzanie i integrowanie obszarów metropolitalnych, a także zagrożenia i szanse dla gmin i powiatów sąsiadujących z obszarami metropolitalnymi.
Osobny panel zostanie poświęcony inwestycjom komunalnym, ich dynamice wobec coraz mniejszych możliwości kredytowania wkładu własnego przez samorządy.

W tym dniu szykuje się też bardzo ważne wydarzenie. Portalsamorzadowy.pl. ogłosi zwycięzców i przyzna nagrody w cieszącym się popularnością wśród czytelników konkursie Top Inwestycje Komunalne 2012.

Więcej na ten temat czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.