PARTNER PORTALU
  • BGK

O PPP na targach

  • AW    26 kwietnia 2012 - 07:24

Podczas Targów Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i Inwestycji w Płocku dominował będzie temat inwestycji w formule PPP.
9-10 maja w Płocku (oceń działania prezydenta) odbędą się Targi Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i Inwestycji. Miejskie Centrum Widowiskowo-Sportowe Orlen Arena pomieści około 80 wystawców, kilkudziesięciu prelegentów i panelistów oraz wszystkich chętnych do odwiedzenia imprezy. Podczas Targów dominował będzie temat inwestycji w formule PPP.

Targi Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i Inwestycji odbędą się w 2012 roku po raz pierwszy. Wśród 80 wystawców znajdą się zarówno firmy doradcze, inwestorzy, instytucje środowiska biznesowego, jak i jednostki samorządu terytorialnego wspierające rozwój idei partnerstwa.

Podczas targów przewidziana została dwudniowa konferencja szeroko omawiająca zagadnienia związane z partnerstwem publiczno-prywatnym.

Znajdą na niej swoje miejsce zarówno teoretyczne rozważania nad formułą PPP, jak i prezentacje case studies na podstawie zrealizowanych przedsięwzięć. Jednym z głównych celów organizacji TPPPiI jest popularyzacja takiej możliwości współpracy publiczno prywatnej. Podczas konferencji będzie można wysłuchać wystąpień przedstawicieli instytucji najważniejszych dla PPP w Polsce, czyli Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, jak również przedstawicieli firm posiadających doświadczenie w tym zakresie.

Jednym z głównych celów organizacji targów w Płocku jest popularyzacja współpracy publiczno prywatnej. Celem szczegółowym przedsięwzięcia jest stworzenie miejsca spotkań wszystkich sektorów zaangażowanychw realizację projektów inwestycyjnych w formule Partnerstwa Publiczno Prywatnego oraz umożliwienie promocji projektów inwestycyjnych miast, jak również oferty partnerów prywatnych. 

Partnerstwo Publiczno-Prywatne to współpraca pomiędzy jednostkami administracji publicznej i samorządowej (administracji publicznej) a podmiotami prywatnymi w sferze usług publicznych. To przedsięwzięcia realizowane w oparciu o umowę długoterminową zawartą pomiędzy podmiotem publicznym a podmiotem prywatnym, której celem jest stworzenie składników infrastruktury umożliwiającej świadczenie usług o charakterze publicznym. W Polsce formuła PPP najczęściej wykorzystywana jest przez sektory: zdrowotny oraz sportowy.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.