PARTNER PORTALU
  • BGK

Oferta na drogę za ponad 245 mln zł

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)    17 stycznia 2013 - 11:39
Oferta na drogę za ponad 245 mln zł

Spółka Mota-Engil Central Europe jako jedyna złożyła Dąbrowie Górniczej ofertę na budowę w formule partnerstwa publiczno-prywatnego blisko dziewięciokilometrowej drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych. Jej wartość wynosi ponad 245 mln zł brutto.
W ramach inwestycji ma powstać połączenie terenu inwestycyjnego „Tucznawa" z drogą krajową nr 94 oraz drogą wojewódzką nr 796, obejmujące budowę ok. 9 km dwujezdniowej drogi o podwyższonej wytrzymałości wraz z sześcioma węzłami.

Zgodnie z założeniami samorządu, partner prywatny ma wziąć na siebie ciężar inwestycji, m.in. odpowiedzialność za jej sfinansowanie. Natomiast miasto przez 15 lat będzie mu płacić za dostępność trasy, zgodnie z ceną uzależnioną od utrzymania przez wykonawcę określonego standardu drogi.

Po 15 latach samorząd stanie się jej właścicielem. Sama budowa i oddanie trasy do użytku miałyby zająć maksimum dwa lata.Informacje dotyczące postępowania, które zostało ogłoszone pod koniec stycznia 2012 r., przekazała w środę portalowi wnp.pl Ewa Fudali-Bondel z biura rozwoju miasta i obsługi inwestorów w dąbrowskim magistracie.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.