PARTNER PORTALU
  • BGK

Potrzebują więcej czasu na znalezienie partnera

  • Gazeta Wyborcza/Propertynews.pl    12 stycznia 2012 - 14:44
Potrzebują więcej czasu na znalezienie partnera

Wciąż nie wiadomo, kto zbuduje olsztyński stadion i galerię.
Olsztyński ratusz od czerwca 2010 roku szuka inwestora, który zbuduje stadion piłkarski oraz galerię handlową przy al. Piłsudskiego. Termin zakończenia negocjacji z potencjalnymi partnerami został wyznaczony na 15 stycznia, ale jak donosi "Gazeta Wyborcza", już wiadomo, że w tym czasie nie zostanie wyłoniony wykonawca.

Czytaj też: W Olsztynie połączą stadion z galerią

Jak przekonuje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz (sprawdź jego notowania/zabierz głos) nowy termin został przesunięty na 31 stycznia, ponieważ ratusz chce uniknąć zarzutów ze strony firm starających się o zlecenie, że miały za mało czasu na zapoznanie się warunkami kontraktu.

O możliwość realizacji inwestycji walczą trzy firmy: Echo Investment, Miastoprojekt Wrocław i konsorcjum ECE.

Jak informowaliśmy, przedsięwzięcie przy al. Piłsudskiego w Olsztynie ma zostać zrealizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Inwestor postawi miejski stadion, za co otrzyma 4-hektarową działkę w sąsiedztwie pod budowę galerii handlowej.

Jeśli koszt realizacji obiektu sportowego będzie wyższy od wartości działki, to miasto wyrówna różnicę. Według informacji, jakie przekazywaliśmy w lipcu, szacunkowa wartość budowy stadionu to ok. 65 mln zł. Cała inwestycja jest warta nawet 400 mln zł.

Galeria i stadion mają być gotowe w 2014 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: