PARTNER PORTALU
  • BGK

PPP, dolnośląskie: przebudowa i utrzymanie dróg wojewódzkich

  • bad    8 kwietnia 2015 - 10:47
PPP, dolnośląskie: przebudowa i utrzymanie dróg wojewódzkich
Na Dolnym Śląsku realizowany jest pilotażowy projekt PPP w sektorze dróg samorządowych. wikipedia.pl

Przebudowa i utrzymanie części dróg wojewódzkich na Dolnym Śląsku mają być realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest to pilotażowy projekt PPP w sektorze dróg samorządowych.
Pilotażowy projekt Platformy PPP w sektorze dróg samorządowych pn. "Przebudowa i utrzymanie dróg wojewódzkich w Województwie Dolnośląskim" realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego wchodzi w kluczową fazę procesu poszukiwania partnera.

2 kwietnia 2015 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu (zamawiający) ogłosiła postępowanie na wybór partnera prywatnego w trybie dialogu konkurencyjnego, w oparciu o ustawę prawo zamówień publicznych. Projekt zakłada współpracę z partnerem prywatnym w zakresie przebudowy i utrzymania części dróg wojewódzkich będących w zarządzie DSDiK.

Szczegółowe oczekiwania zamawiającego w zakresie długości trwania umowy oraz warunków i standardów dotyczących przebudów oraz utrzymania dróg zostaną określone po przeprowadzeniu dialogu z oferentami. Podmioty zainteresowane udziałem w powyższym postępowaniu mogą składać do DSDiK wnioski o dopuszczenie do udziału w dialogu w terminie do 18 maja 2015 r. do godz. 10.00.

Przedmiotowy projekt jest projektem pilotażowym Platformy PPP w sektorze dróg samorządowych. Prace dotyczące przygotowania projektu wspierane są przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Wsparcie polega na bezpośrednim zaangażowaniu przedstawicieli Ministerstwa oraz finansowaniu prac konsorcjum doradczego, które zapewnia pomoc w zakresie kwestii prawnych, ekonomiczno-finansowych oraz technicznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.