PARTNER PORTALU
  • BGK

PPP lepiej się sprawdza w przypadku mniejszych inwestycji

  • PAP/AT    8 czerwca 2015 - 07:29
PPP lepiej się sprawdza w przypadku mniejszych inwestycji
Projekty PPP są przez stronę publiczną coraz lepiej przygotowywane (fot.pixabay.com)

- Łatwiej zmierzyć się z PPP w przypadku mniejszego przedsięwzięcia, niż wdrażać tę formułę przy wielomilionowym projekcie - uważa Damian Michalak właściciel kancelarii wspierającej uczestników rynku PPP.
- Specyfiką polskiego PPP są małe inwestycje - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Takie wnioski płyną z raportu opracowanego przez Ministerstwo Gospodarki "Rynek partnerstwa publicznoprywatnego i koncesji w Polsce w 2014 r.". Dokument ten obejmuje lata 2009-2014.

"Projekty PPP są przez stronę publiczną coraz lepiej przygotowywane, na co wskazuje systematyczny spadek liczby procedur unieważnionych z powodu wad formalno-prawnych lub braku zainteresowania sektora prywatnego" - można przeczytać w raporcie.

Najwięcej partnerskiej współpracy w latach 2009-2014 dotyczyło inwestycji związanych ze sportem i rekreacją (77 postępowań). Na dalszych miejscach są parkingi (33), infrastruktura komunalna (25) czy gospodarka wodno-kanalizacyjna (25). PPP rzadko wykorzystuje się natomiast przy budowie infrastruktury transportowej (17) czy teleinformatycznej (16).

"Łatwiej zmierzyć się z PPP w przypadku mniejszego przedsięwzięcia, niż wdrażać tę formułę przy wielomilionowym projekcie o strategicznym znaczeniu" - przekonuje Damian Michalak, radca prawny i właściciel kancelarii wspierającej uczestników rynku PPP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.