PARTNER PORTALU
 • BGK

PPP w pigułce

 • GK    7 grudnia 2011 - 10:18
PPP w pigułce

„Poradnik: Umowa o PPP. Cześć pierwsza – zagadnienie standaryzacji i dobrych wzorców w umowach o PPP” to pierwszy z serii poradników, skierowanych do zainteresowanych PPP.
Powstały one w konsultacji ze znanym ekspertem z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego – Witoldem Grzybowskim.

– Opracowanie to stanowi próbę standaryzacji dokumentacji w zakresie umów PPP. Proces ten, chociaż dość długotrwały i wymagający działań ze strony odpowiednich instytucji, wymaga także zebrania dobrych doświadczeń z rynku. Na podstawie już sporządzonych umów – zarówno polskich, jak i zagranicznych można wyekstrahować pewien rodzaj bazy, która może stanowić przydatny przewodnik zarówno dla partnera ze strony publicznej, jak i prywatnej – pisze we wstępie Ewa Glinkowska-Neuman.

Poradnik dostępny jest nieodpłatnie tutaj.

W kolejnych częściach wydawnictwa, które będą się ukazywać sukcesywnie na stronie www.ppportal.pl co tydzień, opisana zostanie struktura umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym, najważniejsze ustawy jej dotyczące i aspekty metodologiczne.

– Zależy nam na tym, aby poradnik ten stanowił przydatne źródło uporządkowanej wiedzy na temat budowy i zagadnień poruszanych w umowach o PPP – informuje redakcja serwisu ppportal.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (8)

 • XYZ, 2012-01-03 14:30:38

  Wróg naciągaczy walczy o miano obrońcy dziewic :-) Prosiłem o jakieś konkrety / zarzuty merytoryczne, a nie personalne ataki.
 • Wróg naciągaczy, 2011-12-21 21:03:32

  XYZ za doradztwo się płaci :-) Nie można oczekiwać, że ktoś będzie Ci za darmo wyjaśniał obce ci niuanse dla umów nienazwanych takich jak umowa o PPP. Widzę, że masz interes , aby lansować ten "pseudo poradnik". Moim zadaniem jest tylko ostrzeganie przed naciągaczami :-) Uwaga JST!!! Pilnu...jcie publicznych pieniędzy przed pseudo doradcami i poradnikami!!!  rozwiń
 • XYZ, 2011-12-21 07:02:43

  Widzę, że tu szacowne grono samych specjalistów... Takich specjalistów, jak każdy nasz rodak na każdy temat :-) A może jakieś konkrety merytoryczne na temat tego materiału? To chyba pierwsza część, ciekawe jak z kolejnymi.