PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekty hybrydowe bez tajemnic. Resort organizuje konferencję

  • aw    13 czerwca 2017 - 13:13
Projekty hybrydowe bez tajemnic. Resort organizuje konferencję
W formule hybrydowe PPP prowadzona będzie termomodernizacja 24 obiektów oświatowych w Zgierzu. (fot. miasto.zgierz.pl)

W środę 14 czerwca 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbędzie się konferencja poświęcona projektom hybrydowym łączącym formułę partnerstwa publiczno-prywatnego z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej.
Jak podkreśla resort rozwoju, polski rynek projektów łączących formułę partnerstwa publiczno-prywatnego z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej rozwija się coraz szybciej.

- Od początku bieżącego roku obserwujemy, że coraz więcej podmiotów publicznych rozważa tę formę realizacji inwestycji oraz aplikuje o dofinansowanie projektów hybrydowych. Potrzebom tym wychodzą naprzeciw instytucje systemu wdrażania funduszy UE, uwzględniając specyfikę projektów hybrydowych w ramach prowadzonych przez siebie naborów – podkreśla MR.

Czytaj też: Wiązowna z hybrydowym PPP. To druga taka umowa w Polsce

Przypomnijmy, 17 lutego Minister Rozwoju i Finansów zatwierdził zaktualizowane wytyczne dot. projektów hybrydowych. Zalecenia zawarte w wytycznych zostały znacznie rozszerzone względem wersji poprzedniej, w tym również w oparciu o kwestie problemowe sygnalizowane przez instytucje systemu wdrażania i potencjalnych beneficjentów.

Zagadnieniom związanym z przygotowywaniem oraz wdrażaniem projektów hybrydowych w perspektywie finansowej 2014-2020 zostanie poświęcona właśnie środowa (14 czerwca) konferencja, skierowana do instytucji systemu wdrażania oraz jednostek sektora publicznego jako potencjalnych beneficjentów.

Głównym celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń oraz zaprezentowanie dobrych praktyk w obszarze projektów hybrydowych. Dodatkowo, szczegółowo zaprezentowane zostaną krajowe i europejskie regulacje odnoszące się do specyfiki projektów hybrydowych.

Konferencja odbędzie się w dniu 14 czerwca 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie o godz. 9.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.