PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd Bobolic chce zbudować dom seniora w formule PPP

  • AT    16 grudnia 2014 - 07:14
Samorząd Bobolic chce zbudować dom seniora w formule PPP
fot.pixabay.com

Samorząd Bobolic chce wybudować dom późnej starości. Koszt inwestycji jest szacowany na 40 mln zł.
Choć do tej pory partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) najczęściej stosowano przy inwestycjach w szpitale i baseny, samorządowcy z Bobolic (woj. zachodniopomorskie) postanowili sprawdzić, czy dzięki tej formule będą mogli zaopiekować się seniorami. W PPP chcą wybudować dom późnej starości. Ogłoszono konkurs na budowę i zarządzanie ośrodkiem. Wnioski można składać do 15 lutego 2015 r. - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też: PPP może uratować służbę zdrowia?

Ośrodek, który powstanie na 14-hektarowej działce, ma liczyć 100 łóżek - podaje "PB". Grażyna Wiater-Ubysz, zastępca burmistrza Bobolic, szacuje, że w takim wypadku koszt inwestycji wyniesie 40 mln zł. O ostatecznej wizji i kosztach inwestycji zdecyduje prywatny partner.

Zdaniem ekspertów, zainteresowanie inwestorów tego typu projektami powinno być duże. Największym problemem są ograniczone fundusze publiczne na finansowanie pobytów w domach starości - czytamy w "PB".

Samorząd Bobolic nie wyklucza finansowej partycypacji w kosztach. Atutem dla inwestora ma być możliwość świadczenia usług komercyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.