PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy muszą lepiej poznać PPP

 • GK    11 października 2012 - 09:07
Samorządy muszą lepiej poznać PPP

– Mała ilość projektów PPP w Polsce to niestety jeszcze skutek niewystarczającej wiedzy szczególnie wśród samorządowców – uważa poseł Adam Szejnfeld.
– Partnerstwo publiczno-prywatne daje szanse na oszczędzanie publicznych pieniędzy, a jednocześnie realizowanie ważnych publicznie przedsięwzięć tak w zakresie usług, jak i inwestycji – uważa poseł Adam Szejnfeld.

Według posła jest to metoda posiadająca niezwykle atrakcyjną i efektywną formę realizacji inwestycji, szczególnie w infrastrukturze.

– W Europie ta forma współpracy jest najbardziej popularna w Wielkiej Brytanii, ale również odnosi liczne sukcesy w takich krajach jak Niemcy, Francja, Hiszpania, czy Portugalia. Podobnie popularna i powszechna formuła PPP jest np. w USA, Kanadzie czy krajach azjatyckich – uważa Adam Szejnfeld.

– Mała ilość projektów PPP w Polsce to niestety jeszcze skutek niewystarczającej wiedzy szczególnie wśród samorządowców – dodaje.

Czytaj też: PPP to nie dług

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • saba, 2012-10-16 01:43:20

  PPP to faktycznie wielka szansa na rozwoj.Ale wsrod samorzadowcow panuje przekonanie, ze zawsze trzeba dodac jeszcze jedno P - prokurator.Z czego to wynika?Brak prostych, przejrzystych reguacji prawnych.Brak wiedzy i kompetencji urzednikow a ich władz samozradowych.Jesli sie nie ma wiedzy to sa rozn...e zasłyszane opinie, najczesciej o tym jak sie nie udało w ramach PPP cos sensownego zrobic.Mozemy zazdrościc niemieckim sasiadom bo tam PPP dobrze dziala.  rozwiń
 • KAJ, 2012-10-13 10:56:05

  Panie pośle, brak wiedzy samorządowców to wynik zatrudniania głupców w urzędach - zapewne wie Pan coś o tym, przecież Nepotyzm w wykonaniu Pana partii i PSL można porównać do realizacji głównych założeń polityki kadrowej PZPR (zna Pan zapewne ten dokument)