Samorządy muszą lepiej poznać PPP

– Mała ilość projektów PPP w Polsce to niestety jeszcze skutek niewystarczającej wiedzy szczególnie wśród samorządowców – uważa poseł Adam Szejnfeld.
Samorządy muszą lepiej poznać PPP

– Partnerstwo publiczno-prywatne daje szanse na oszczędzanie publicznych pieniędzy, a jednocześnie realizowanie ważnych publicznie przedsięwzięć tak w zakresie usług, jak i inwestycji – uważa poseł Adam Szejnfeld.

Według posła jest to metoda posiadająca niezwykle atrakcyjną i efektywną formę realizacji inwestycji, szczególnie w infrastrukturze.

– W Europie ta forma współpracy jest najbardziej popularna w Wielkiej Brytanii, ale również odnosi liczne sukcesy w takich krajach jak Niemcy, Francja, Hiszpania, czy Portugalia. Podobnie popularna i powszechna formuła PPP jest np. w USA, Kanadzie czy krajach azjatyckich – uważa Adam Szejnfeld.

– Mała ilość projektów PPP w Polsce to niestety jeszcze skutek niewystarczającej wiedzy szczególnie wśród samorządowców – dodaje.

Czytaj też: PPP to nie dług

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

PPP to faktycznie wielka szansa na rozwoj.Ale wsrod samorzadowcow panuje przekonanie, ze zawsze trzeba dodac jeszcze jedno P - prokurator.Z czego to wynika?Brak prostych, przejrzystych reguacji prawnych.Brak wiedzy i kompetencji urzednikow a ich władz samozradowych.Jesli sie nie ma wiedzy to sa rozn...e zasłyszane opinie, najczesciej o tym jak sie nie udało w ramach PPP cos sensownego zrobic.Mozemy zazdrościc niemieckim sasiadom bo tam PPP dobrze dziala. rozwiń

saba, 2012-10-16 01:43:20 odpowiedz

Panie pośle, brak wiedzy samorządowców to wynik zatrudniania głupców w urzędach - zapewne wie Pan coś o tym, przecież Nepotyzm w wykonaniu Pana partii i PSL można porównać do realizacji głównych założeń polityki kadrowej PZPR (zna Pan zapewne ten dokument)

KAJ, 2012-10-13 10:56:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE