PARTNER PORTALU
  • BGK

Sektor zdrowia otwiera się na PPP. 40 mln na dom seniora

  • AW/ Rynek Seniora    29 marca 2015 - 09:49
Sektor zdrowia otwiera się na PPP. 40 mln na dom seniora

Firmy będą wspólnie brać udział w przetargach na realizacje inwestycji w sektorze ochrony zdrowia w formule PPP (fot. PTWP)

Firma budowlana i doradcza podejmują współpracę w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego w ochronie zdrowia. Razem chcą m.in. wziąć udział w budowie domu późnej starości na terenie Gminy Bobolice.
Pod ośrodek przeznaczono 14-hektarową działkę, ma w nim być początkowo 100 miejsc. Grażyna Wiater-Ubysz, zastępca burmistrza Bobolic (zachodniopomorskie), szacuje, że koszt inwestycji wyniesie 40 mln zł.

W kolejnych etapach ośrodek zostanie rozbudowany do 550 miejsc. Powstaną przy nim boiska sportowe, amfiteatr, dom gościnny i tereny golfowe. Pensjonariusze mają mieć nawet własne ogródki. Strona publiczna planuje, że cała inwestycja odbędzie się w formule PPP. 

O ostatecznej wizji i kosztach inwestycji zdecyduje więc prywatny partner. Inwestor będzie miał możliwość świadczenia usług komercyjnych (zachodnia granica jest blisko, są plany ściągnięcia do ośrodka niemieckich seniorów).

Chętni już są, co więcej z różnych branż. Umowę, która polegać będzie m.in. na wspólnym udziale w przetargach i postępowaniach na realizacje inwestycji w sektorze ochrony zdrowia w formule PPP podpisały Grupa AMG i Warbud.

Warbud to firma budowlana - generalny wykonawca projektów z zakresu budownictwa kubaturowego, przemysłowego, ekologicznego, specjalistycznego oraz inżynierskiego. Realizuje w PPP budowę sądu w Nowym Sączu. Z kolei AMG Finanse zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań doradczych oraz zarządzaniem i restrukturyzacją placówek medycznych.

- Naszym wspólnym celem jest budowanie dobrego wizerunku partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce i skuteczne realizowanie inwestycji w formule PPP. Chcemy pokazać, że można wdrażać projekty tego typu w ochronie zdrowia z korzyścią dla sektora publicznego i lokalnych społeczności - komentuje Tomasz Kopiec, prezes AMG Finanse i AMG Centrum Medyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.