PARTNER PORTALU
  • BGK

Sportowe PPP w Krośnie

  • GK    27 marca 2012 - 12:59
Sportowe PPP w Krośnie

Kryte lodowisko i pełnowymiarowa sala gimnastyczna – to niektóre obiekty, które władze Krosna zamierzają zbudować w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Krosno (zabierz głos/oceń prezydenta) stawia na sport. Świadczą o tym plany inwestycyjne miasta, dotyczące powiększenia jego bazy obiektów sportowo-rekreacyjnych. W planach jest budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjne Bursaki wraz z krytym lodowiskiem i infrastrukturą towarzyszącą oraz pełnowymiarowa sala gimnastyczna przy II Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie.

Bursaki będą stanowić nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, w którym mieścić się będą zarówno przebudowane dotychczasowe obiekty sportowe, jak i zupełnie nowe inwestycje z tej dziedziny.

W sumie za ok. 25 mln euro powstaną: budynek SPA, lodowisko kryte, boisko do kometki i kort, kompleks basenów otwartych, szatnia, trybuna, parkingi. Dodatkowo zaplanowano także m. in. budowę ścianki wspinaczkowej.

II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie natomiast otrzyma pełnowymiarową salę gimnastyczną o wartości ok. 750 tys. euro, dzięki czemu uczniowie tej jednej z największych w mieście szkół ponadgimnazjalnych będą mogli odbywać zajęcia z wychowania fizycznego w budynku swojej szkoły.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.