PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczne wiaty postawią spółka Agory i Stroer

  • MAX    26 listopada 2012 - 12:11
Stołeczne wiaty postawią spółka Agory i Stroer

Konsorcjum AMS i Stroer ustawi prawie 1580 nowych wiat przystankowych w stolicy. O rozstrzygnięciu przetargu poinformował Tomasz Gamdzyk przewodniczący komisji przetargowej.
- To bardzo ważny dzień. Wybraliśmy firmy, które wymienią 1580 wiat. Wartość tej inwestycji przekraczy 200 mln złotych - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miasta. 

Umowa z AMS z Grupy Agory i Stroer ma zostać podpisana w najbliższym czasie. Będzie obowiązywać przez 8 lat i 10 miesiący. 

Problem w tym, że może to nie być koniec postępowania

W piątek CAM Media, które są jedynym konkurentem gigantów w walce o ten kontrakt, złożyły w Zarządzie Transportu Miejskiego wniosek o unieważnienie oferty przeciwników. Spółka twierdzi, że oferta AMS i Stroera ma poważny błąd. Ławka dla pasażerów jest krótsza, niż wymaga miasto w szczegółowych warunkach zamówienia. Zdaniem CAM Media w związku z tym oferta AMS i Stroera jest nieważna.

Przetarg na warszawskie wiaty jest jednym z dwóch ważnych wydarzeń roku w outdoorowej branży. To największy kontrakt w obszarze tzw. mebli ulicznych na przestrzeni ostatnich lat. Ten, kto będzie budował i serwisował wiaty, będzie mógł organizować na nich kampanie reklamowe. Wynik przetargu w Warszawie może mieć też wpływ na losy analogicznych postępowań w innych miastach.

Pierwsze nowe przystanki w Warszawie mają pojawić się w 2013 roku. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • warszawiak , 2012-11-26 17:37:23

    Warszawska paranoja . prozaiczne pytanie ; wiaty beda z " odpadów Gazety Wyborczej -AGORA. Czy w składzie konsorcjum jest jakiś konkretny wykonawca -- prace konstrukcyjno - budowlane ??? Dziwne te przetargi w Warszawie ???