PARTNER PORTALU
 • BGK

Świętochłowice wyremontują stadion w formule PPP?

 • pt    2 września 2014 - 13:02
Świętochłowice wyremontują stadion w formule PPP?

Miasto Świętochłowice zastanawia się nad realizacją w formule partnerstwa publiczno-prywatnego projektu przebudowy stadionu. W tym celu zleciło przeprowadzenie odpowiednich analiz.
19 sierpnia 2014 miasto podpisało umowę z firmą doradczą Collect Consulting S.A.

Zlecone jej działania mają polegać na przeprowadzeniu analizy przedrealizacyjnej oraz testu rynku w zakresie możliwości wykorzystania formuły PPP dla planowanej przez miasto inwestycji polegającej na przebudowie istniejącego stadionu, znajdującego się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, czego efektem ma być nowoczesny obiekt sportowy.

 Czytaj też: Ślązacy kochają piłkę, ale stadionów nie potrafią budować

Powinien on także spełniać wymogi klubów żużlowych ekstraligi.

„Miasto Świętochłowice wpisuje się w coraz bardziej widoczną tendencję do brania pod uwagę przez polskie samorządy formuły PPP jako optymalnej, najbardziej efektywnej formy realizacji zadań i inwestycji publicznych. To słuszne podejście, tym bardziej, że mają one liczne ustawowe i faktyczne ograniczenia w zakresie zadłużania się, co niejednokrotnie uniemożliwia planowanie nowych przedsięwzięć.” – powiedział Radosław Polowy, Prezes Zarządu Collect Consulting S.A.

 Czytaj: Doniesienie do prokuratury w sprawie Stadionu Śląskiego

Intencją władz miasta jest rewitalizacja pozostałej części OSiR „Skałka” oraz przywrócenie do Świętochłowic „czarnego sportu”.

Analizy Collect Consulting S.A. mają pokazać, w jakim optymalnym modelu prawno – finansowym można zrealizować to przedsięwzięcie i czy potencjalni inwestorzy byliby nim zainteresowani.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (5)

 • Chropaczów , 2014-09-10 17:19:33

  Po co to remontować za dużo kasy trzeba wydać a miasta na to nie stać. To już lepiej ścieżki rowerowe i płace zabaw zrobić
 • Michał Huć, 2014-09-08 10:19:31

  Znowu powtarzacie jak mantra stare śpiewki wybory się zbliżają i wybory się zbliżają a nikt z Was nie widzi tego co jest, Rewitalizacja Kaliny, Basen, przystań kajakowa to tylko 3 z wielkich inwestycji która miasto prowadzi dla ludzi i nie czeka na wybory, od dawna mamy pierwszego Prezydenta który c...oś w tym kierunku robi i nie są to tylko obietnice ale fakty, po za tym co miasto miało zrobić dla żużla ? aby coś zrobić to trzeba mieć stadion na tym skansenie to nie wiem czy licencję w II lidze byśmy dostali nie mówiąc o jakimś myśleniu na przyszłość.  rozwiń
 • piluś, 2014-09-07 19:44:39

  TERAZ PRZED WYBORAMI WSZYSTKO WSZYSTKO CO SIĘ DA....