PARTNER PORTALU
  • BGK

Sześć firm w przetargu na kompleksu małych skoczni w Wiśle

  • PAP    14 lutego 2013 - 19:14
Sześć firm w przetargu na kompleksu małych skoczni w Wiśle

Sześć ofert wpłynęło na przetarg, który wyłoni wykonawcę kompleksu małych skoczni narciarskich w centrum Wisły (Śląskie) - poinformował w czwartek burmistrz miasta Jan Poloczek. Inwestorem będzie samorząd.
Oferenci są krajowi. Zaproponowane przez nich ceny wynoszą od 2,94 mln zł do 4,14 mln zł. Termin ukończenia prac wyznaczony został na 30 czerwca. Burmistrz poinformował, że w najbliższych dniach zostanie wyłoniony wykonawca. Prace mógłby rozpocząć już wczesną wiosną.

Poloczek powiedział, że samorząd zabezpieczył w tegorocznym budżecie 3,7 mln zł na budowę skoczni. Jak podkreślił będzie też zabiegał o dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa, w tym z funduszy ministerstwa sportu. 1 mln zł zadeklarował marszałek województwa śląskiego. Koszt inwestycji samorząd szacował na około 5 mln zł.

Czytaj też: Jeszcze w tym roku wybudują kompleks skoczni w Wiśle

Wisła dysponuje już pozwoleniem na budowę, które wydało starostwo w Cieszynie.

W ramach inwestycji wyburzone zostaną istniejące obecnie, trzy małe, zdewastowane skocznie. W ich miejscu wzniesione zostaną nowe: K17, K23 i K40. Na nich szkolić się będą najmłodsi, poczatkujący zawodnicy.

Kompleks skoczni w centrum Wisły został wybudowany w 1962 roku, a zmodernizowany w 1997. Karierę sportową rozpoczynał na nich Adam Małysz. Najdalej skoczył tu Paweł Słowiok, który w lutym 2004 roku uzyskał odległość 46,5 m. W ostatnich latach skocznie były nieczynne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.