Sześć firm w przetargu na kompleksu małych skoczni w Wiśle

Sześć ofert wpłynęło na przetarg, który wyłoni wykonawcę kompleksu małych skoczni narciarskich w centrum Wisły (Śląskie) - poinformował w czwartek burmistrz miasta Jan Poloczek. Inwestorem będzie samorząd.
Sześć firm w przetargu na kompleksu małych skoczni w Wiśle

Oferenci są krajowi. Zaproponowane przez nich ceny wynoszą od 2,94 mln zł do 4,14 mln zł. Termin ukończenia prac wyznaczony został na 30 czerwca. Burmistrz poinformował, że w najbliższych dniach zostanie wyłoniony wykonawca. Prace mógłby rozpocząć już wczesną wiosną.

Poloczek powiedział, że samorząd zabezpieczył w tegorocznym budżecie 3,7 mln zł na budowę skoczni. Jak podkreślił będzie też zabiegał o dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa, w tym z funduszy ministerstwa sportu. 1 mln zł zadeklarował marszałek województwa śląskiego. Koszt inwestycji samorząd szacował na około 5 mln zł.

Czytaj też: Jeszcze w tym roku wybudują kompleks skoczni w Wiśle

Wisła dysponuje już pozwoleniem na budowę, które wydało starostwo w Cieszynie.

W ramach inwestycji wyburzone zostaną istniejące obecnie, trzy małe, zdewastowane skocznie. W ich miejscu wzniesione zostaną nowe: K17, K23 i K40. Na nich szkolić się będą najmłodsi, poczatkujący zawodnicy.

Kompleks skoczni w centrum Wisły został wybudowany w 1962 roku, a zmodernizowany w 1997. Karierę sportową rozpoczynał na nich Adam Małysz. Najdalej skoczył tu Paweł Słowiok, który w lutym 2004 roku uzyskał odległość 46,5 m. W ostatnich latach skocznie były nieczynne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.