Szpital szuka partnera do radioterapii

  • Puls Biznesu/Rynek Zdrowia
  • 13-03-2012
  • drukuj
Prowadzony przez samorząd mazowiecki Szpital Wojewódzki Sp. z o.o. w Warszawie ogłosił postępowanie dotyczące zaprojektowania, budowy, finansowania i zarządzanie przez 15-30 lat ośrodkiem radioterapii.
Szpital szuka partnera do radioterapii
Szacunkowa wartość inwestycji to 44-50 mln zł netto. Współpraca ma się oprzeć na partnerstwie publiczno-prywatnym. Zdaniem prezes szpitala Teresy Bogiel, takie rozwiązanie mogłoby zapewnić pacjentom ciągłość leczenia. Obecnie po operacji szpital przekazuje chorych do innych szpitali. Zamawiający przewiduje zawiązanie spółki z wyłonionym partnerem. Chce podzielić się ryzykiem z inwestorem. Z analiz wynika, że działalność onkologiczna jest rentowna, a inwestycja zacznie zarabiać po pięciu latach.

Ośrodek powstanie na gruncie dzierżawionym od samorządu województwa, gdzie znajdują się magazyny szpitala. W przyszłości może zostać wniesiony aportem do szpitala wojewódzkiego.

Harmonogram zakłada, że latem br. doszłoby do podpisania umowy, a pod koniec roku ruszyłyby prace rozbiórkowe. Z działalnością leczniczą szpital chce wystartować pod koniec 2013 r. Zainteresowanie zgłosiło do tej pory trzech potencjalnych partnerów.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.