Szukają pieniędzy na szpital dziecięcy

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza
  • 19-12-2011
  • drukuj
Szpital dziecięcy to jedna z najbardziej potrzebnych inwestycji w Wielkopolsce. Lecznica ma mieć 350 łóżek, a koszt jej budowy szacowany jest na blisko 500 mln zł. Głównym problemem jest jednak sfinansowanie przedsięwzięcia.
Szukają pieniędzy na szpital dziecięcy
Samorząd województwa szuka obecnie inwestora, który wybuduje obiekt w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Jeśli ten projekt nie okaże się możliwy do realizacji, pozostaje pomoc rządowa oraz własne zasoby regionu. A ten ma na stanie kilka nieruchomości, których chce się pozbyć. Na pierwszy ogień poszedłby do sprzedaży CWJ Hipodrom Wola (50 ha) za co najmniej 29 mln zł - informuje "Gazeta Wyborcza".

Przetarg zaplanowano na marzec. Planowany zysk ze sprzedaży wystarczy na sfinansowanie projektu szpitala. Ostateczne decyzje lokalizacyjne i finansowe dla tej inwestycji mają zapaść w 2012 r. Inne samorządowe działki i budynki w Poznaniu, Kaliszu i Lesznie, które w dalszej kolejności mogą pójść pod młotek, wyceniane są łącznie na 50-70 mln zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.