PARTNER PORTALU
  • BGK

Termomodernizacja 10 budynków w Karczewie

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    3 stycznia 2013 - 07:08
Termomodernizacja 10 budynków w Karczewie

Podwarszawska gmina Karczew zawarła w środę pierwszą na Mazowszu umowę z wykorzystaniem partnerstwa publiczno-prywatnego.
Siemens zmodernizuje budynki użyteczności publicznej w mieście. Partnerzy zostaną razem przez 14 lat - informuje „Puls Biznesu".

Niemiecki Siemens zaprojektuje, sfinansuje i przeprowadzi termomodernizację 10 budynków użyteczności publicznej w podwarszawskiej miejscowości.

Oferta niemieckiego koncernu była jedyną jaka wpłynęła do gminy; firma zagwarantowała wymierne oszczędności na ogrzewaniu m.in. w szkołach, przedszkolach, przychodni zdrowia.

„Korzyścią Siemensa będzie opłata za dostępność, płacona w ratach przez 14 lat. Łączna wartość wynagrodzenia partnera prywatnego to ponad 10 mln zł" - mówi Rafał Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz, która wspomagała gminę przy transakcji.

Projekt będzie finansowany hybrydowo - ok. 20 proc. nakładów będzie pochodziło z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Systemu Zielonych Inwestycji.

Siemens ma już na koncie podobną inwestycję w Radzionkowie na Śląsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.