PARTNER PORTALU
  • BGK

Termomodernizacja w praktyce

  • AT    30 sierpnia 2013 - 14:00
Termomodernizacja w praktyce

20 września 2013 r. odbędzie się internetowa transmisja debaty ekspertów i praktyków, poświęcona uwarunkowaniom realizacji przedsięwzięć termomodernizacyjnych w formule PPP. Internauci będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w dyskusji i zadawania pytań.
Termomodernizacja to proces, który dla wielu z nas może okazać się nieograniczonym źródłem korzyści. Podstawowym celem termomodernizacji jest zmniejszenie zużycia energii, co skutkuje ograniczeniem kosztów związanych z eksploatacją danego budynku i polepszeniem komfortu jego użytkowania. Termomodernizacja wymaga poniesienia znacznych nakładów, jednak przy wyborze właściwej metody finansowania, związane z nią koszty mogą zostać pokryte z uzyskanych oszczędności.

Czytaj też: Wyścig po kasę na termomodernizację

Podczas debaty omówiony zostanie model realizacji inwestycji kompleksowej termomodernizacji i utrzymania obiektów użyteczności publicznej w gminie Karczew w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Projekt zakłada termomodernizację 10 obiektów: szkół i przedszkoli oraz ośrodka zdrowia na terenie gminy, a jego celem jest uzyskanie oszczędności w zużyciu energii cieplnej i elektrycznej, poprawa estetyki budynków oraz usprawnienie systemu gospodarowania energią. Wszystkie zaplanowane przez gminę działania w ramach tego projektu uwzględniają rozwiązania ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Zaproszeni goście podzielą się wiedzą i doświadczeniami z realizacji tego typu projektów.

Swój udział potwierdzili m.in.:

- dr Rafał Cieślak - radca prawny, Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz,

- Agnieszka Kalisiewicz - ekspertka partnerstwa publiczno-prywatnego w Departamencie Instrumentów Wsparcia Ministerstwa Gospodarki,

- Ewelina Łagoda - ekspertka partnerstwa publiczno-prywatnego w Departamencie Instrumentów Wsparcia Ministerstwa Gospodarki,

- Marek Tobiacelli - Dyrektor działu efektywności energetycznej Siemens Polska,

- Bartłomiej Tkaczyk -  Zastępca Burmistrza Karczewa,

- Małgorzata Pajek - Skarbnik Karczewa.

Debatę poprowadzi Ewa Ivanova, dziennikarka Dziennika Gazety Prawnej.

Transmisja będzie nadawana w godzinach 10.00 - 11.30 pod adresem www.ppp.parp.gov.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.