PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzech chętnych do budowy miejskich parkingów

  • PAP    6 lutego 2012 - 16:40
Trzech chętnych do budowy miejskich parkingów

Trzy firmy zainteresowane są wybudowaniem w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wielopoziomowych parkingów w centrum Bielska-Białej.
Urząd Miejski ogłosił, że o zgodę na budowę wystąpiły: spółka w organizacji Mota-Engil Parking 1 z Krakowa, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Pol-Aqua" z Piaseczna i Mostostal Warszawa.

Naczelnik wydziału strategii i rozwoju gospodarczego bielskiego magistratu Aleksandra Podsiadlik powiedziała, że w ciągu kilku najbliższych dni oferty zostaną sprawdzone pod kątem formalno-prawnym. Następnie rozpoczną się negocjacje. "Trudno przewidzieć, kiedy się skończą. Mogą potrwać kilka miesięcy, nawet rok" - powiedziała.

Czytaj też: Kto wybuduje bielskie parkingi?

Ostatecznie wybrana zostanie jedna firma, która zajmie się zaprojektowaniem, wybudowaniem, sfinansowaniem i zarządzaniem co najmniej dwoma płatnymi parkingami wielopoziomowymi oraz strefą płatnego parkowania w Bielsku-Białej. Partner samorządu będzie później czerpał zyski z opłat za parkowanie.

Podsiadlik powiedziała, że samorząd nie wyznaczył konkretnych terminów. "Celem jest, by parkingi powstały jak najszybciej" - dodała.

Magistrat planuje, że w Bielsku-Białej powstaną cztery parkingi wielopoziomowe w ścisłym centrum miasta. W zależności od lokalizacji, miałoby się w nich znaleźć od 150 do 600 miejsc parkingowych. Obecnie w Bielsku-Białej nie ma ani jednego tego typu obiektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.