PARTNER PORTALU
  • BGK

W pierwszym kwartale 2017 r. może ruszyć budowa elektrociepłowni na odpady w Olsztynie

  • WNP.pl (TE)    10 marca 2015 - 12:25
W pierwszym kwartale 2017 r. może ruszyć budowa elektrociepłowni na odpady w Olsztynie

Na koniec czerwca planowane jest zakończenie dialogu konkurencyjnego w postępowaniu na budowę nowej elektrociepłowni opalanej odpadami komunalnymi w Olsztynie. Wybór partnera do realizacji inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego ma nastąpić w pierwszym kwartale 2016 r.
- Planuje się, iż rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w pierwszym kwartale 2017, a nowa instalacja zostanie uruchomiona w połowie 2020 r. - podało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie.

Inwestycja właśnie uzyskała poparcie zarządu woj. warmińsko-mazurskiego. Zdaniem samorządowców, elektrociepłownia powinna powstać jak najszybciej, bowiem jest niezbędna dla domknięcia systemu gospodarki odpadami w regionie.

MPEC przypomniało, że na terenie województwa powstało pięć Regionalnych Instalacji Przekształcania Odpadów Komunalnych, a budowa szóstego - największego zakładu w Olsztynie - ma zostać zakończona w połowie 2015 r.

- W powstałych instalacjach mechaniczno-biologicznej obróbki odpadów (MBP), ze strumienia zmieszanych odpadów komunalnych w pierwszej kolejności odzyskuje się materiały i surowce, następnie usuwane są wszelkie zanieczyszczenia i balasty, a pozostałość jest rozdrabniana i podsuszana, dzięki czemu uzyskuje się tzw. frakcję palną odpadów komunalnych, która może być wykorzystana do celów energetycznych - podało MPEC.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.