PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawiacy zaparkują pod ziemią

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    22 listopada 2011 - 07:06
Warszawiacy zaparkują pod ziemią

Do końca 2012 r. stolica chce wyłonić wykonawcę sześciu podziemnych parkingów. Koszt to 230 mln zł.
Magistrat (zabierz głos, oceń prezydenta) rusza z kolejną inwestycją w PPP. Chodzi o budowę sześciu wielopoziomowych parkingów podziemnych za 230 mln zł. Urzędnicy obiecują, że tempo prac będzie ekspresowe – pisze „Puls Biznesu”.

W lutym zostanie ogłoszone postępowanie na wybór partnera prywatnego. Negocjacje potrwają pięć miesięcy, co pozwoli w grudniu wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Czytaj też: Nowe wiaty na przystankach dzięki PPP

Parkingi mają powstać pod placami: Powstańców Warszawy, Teatralnym, Trzech Krzyży i Wilsona oraz pod ulicą Emilii Plater i Wybrzeżem Gdańskim. Urzędnicy z ratusza przewidzieli 2,3 tys. miejsc dla aut.

Zadaniem partnera prywatnego będą zaprojektowanie, sfinansowanie, wybudowanie oraz zarządzanie obiektami przez czas określony w umowie. Zarabiać ma na opłatach parkingowych oraz na działalności usługowo-handlowej.

Miasto rozważa określenie w umowie maksymalnej, dopuszczalnej stawki za godzinę parkowania oraz maksymalnego procentu, o jaki cena parkowania może być wyższa od ceny parkowania w strefie niestrzeżonego, płatnego parkowania – podaje „Puls Biznesu”.

Czytaj też: Sposób na parkingową ciasnotę

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Parkujacy, 2011-11-24 21:58:30

    Wreszcie ! Szczególnie ze na pl.Wilsona jest parking od 2 lat tylko nie ma wjazdow.