PARTNER PORTALU
  • BGK

Wszechobecny internet w PPP

  • GK    12 czerwca 2012 - 10:25
Wszechobecny internet w PPP

Województwo warmińsko-mazurskie szuka partnera do realizacji, utrzymania i zarządzania siecią szerokopasmową.
Wszystko to w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo warmińsko-mazurskie”. Ogłoszenie pojawiło się na stronie BIP Urzędu Marszałkowskiego 1 czerwca, a oferty będzie można składać do 2 lipca do godz. 10:00. Wartość zamówienia szacowana jest między 366 a 466 mln zł.

Przedmiotem umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym będzie powierzenie wybranemu partnerowi prywatnemu funkcji Operatora Infrastruktury Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej w województwie warmińsko-mazurskim.

Do obowiązków operatora będzie należało m.in. przeprowadzenie działań informacyjno-szkoleniowych, zaprojektowanie i budowa sieci, a także dostarczanie sieci i zapewnienie dostępu telekomunikacyjnego przedsiębiorcom telekomunikacyjnym w sposób otwarty i przejrzysty, w szczególności poprzez świadczenie usług hurtowych.

Jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, dzięki realizacji projektu niemal wszyscy mieszkańcy, przedsiębiorcy i instytucje publicznej znajdą się w zasięgu sieci szerokopasmowej.

Oznacza to zwiększenie konkurencyjności i atrakcyjności inwestycyjnej tego regionu Polski, a przede wszystkim likwidację obszarów, gdzie nie ma internetu lub gdzie dostęp do sieci jest niskiej jakości.

Warmińsko-mazurskie, jako pierwsze z pięciu województw realizujących projekt Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej, ogłosiło przetarg, którego przedmiotem będzie m.in. fizyczne wykonanie sieci. Dzięki gruntownemu przygotowaniu realizacja projektu w przewidywanym terminie, tj. do połowy 2015 r., nie jest zagrożona.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.