PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakład Diagnostyki w Ostrowie – unowocześniony

  • PAP    6 października 2010 - 15:57
Zakład Diagnostyki w Ostrowie – unowocześniony

Opierający się także na partnerstwie publiczno-prywatnym szpital w Ostrowie Wielkopolskim nie będzie już musiał odsyłać pacjentów do Kalisza.
Z nowoczesnych pracowni tomografii komputerowej, diagnostyki obrazowej, hemodynamiki oraz mammograficznej i rentgenowskiej korzystają już – po gruntownej modernizacji Zakładu Diagnostyki Obrazowej – pacjenci szpitala powiatowego w Ostrowie Wlkp.

Koszt kompleksowej modernizacji zakładu, ukończonej w pierwszych dniach października, wyniósł ponad 7,5 mln zł. Pieniądze pozyskano z Unii Europejskiej (6 mln zł), pozostałe wyłożył samorząd i szpital.

– ZDO jest jednym z najważniejszych oddziałów szpitala, bo tutaj odbywa się pierwsza i najważniejsza dla pacjenta diagnostyka. Wszystkie urządzenia zostały sprzężone w jeden system, dzięki czemu lekarz pracujący na oddziale chirurgicznym, ortopedycznym, ratunkowym czy wewnętrznym ma natychmiastowy dostęp do wyników badań – powiedział w środę dyrektor szpitala Tomasz Gostomczyk.

Do tej pory pacjenci z niewydolnością serca musieli być transportowani do szpitala w Kaliszu. – Teraz mają zabezpieczone leczenie na miejscu, co w przypadku takiego schorzenia ma kolosalne znaczenie. Z pracowni hemodynamiki będą korzystać także pacjenci z Kępna, Ostrzeszowa, Krotoszyna – podkreślił Gostomczyk.

Pracownię hemodynamiki prowadzi, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jedna z międzynarodowych firm działających w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.