PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmasowany nalot NIK na PPP

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    27 lipca 2012 - 07:16
Zmasowany nalot NIK na PPP

Najwyższa Izba Kontroli sprawdza, jak samorządy radzą sobie z partnerstwem publiczno-prywatnym.
Kontrola ma zakres systemowy. Zajmą się tym delegatury w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie czy Wrocławiu, a centrala przeanalizuje kontrakty warszawskie – podaje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Kontrolerzy sprawdzają partnerstwo

Samorządowcy boją się, że taki nalot na PPP może oznaczać wylanie dziecka z kąpielą. Jeśli kontrolerzy będą bardzo dociekliwi, wnioski mogą odstraszyć i zniechęcić tych, którzy się do projektów w systemie PPP przymierzają.

Poznań na przykład szykuje się do budowy spalarni za ponad 1 mld zł, Kraków od marca szuka partnerów do budowy mieszkań komunalnych, Krosno chce budować centrum rekreacyjno-sportowe, Szczecin i Kędzierzyn-Koźle szukają inwestorów do parku wodnego. Sopot z kolei w ramach partnerstwa zagospodarowuje rejony dworca.

NIK tłumaczy, że nie chodzi o mnożenie wniosków do prokuratury, lecz o wykonanie dla rządu pierwszej fotografii zjawiska i wniosków, co należy poprawić w przepisach, a z czym samorządy sobie nie radzą – pisze „Rzeczpospolita”

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Bingo, 2012-07-30 12:23:43

    po co robić naloty, wystarczy roztoczyć permanentną kontrolę samorządów - niech się przyzwyczają, że ktoś im patrzy na ręce