Zmiany przepisów dadzą nowy impuls partnerstwu

  • PAP/Puls Biznesu
  • 24-02-2014
  • drukuj
- Koniec z niejasnymi przepisami. Resort finansów popiera zmiany które dadzą nowy impuls partnerstwu.
Zmiany przepisów dadzą nowy impuls partnerstwu

277 ogłoszeń i jedynie 58 podpisanych umów - taki jest niemal pięcioletni bilans rynku partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), nakreślony w raporcie przygotowanym przez Instytut PPP i Kancelarię Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz. Projektów i umów byłoby znacznie więcej, gdyby prawo było jasne  - donosi "Puls Biznesu".

Skutecznym katalizatorem zmian w prawie okazała się kancelaria prezydenta, która zainteresowała się możliwością wykorzystania PPP w budownictwie mieszkaniowym. W trakcie ubiegłotygodniowego seminarium organizowanego pod auspicjami Bronisława Komorowskiego przedstawiciele administracji publicznej, w tym m.in. resortów finansów i gospodarki, poparli przedstawioną przez Fundację Centrum PPP koncepcję zmian w legislacji.

"Zmiana dotycząca kwalifikowania części wynagrodzenia partnera prywatnego do wydatków majątkowych była postulowana od kilku lat, ale dopiero teraz udało się przekonać Ministerstwo Finansów do zmiany stanowiska. To dobry prognostyk dla młodego rynku PPP w Polsce" - mówi dr Irena Herbst, prezes Fundacji Centrum PPP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jeszcze więcej powoływać komitetów i fundacji. Jeszcze więcej wydawać pieniędzy publicznych po uważaniu na tzw grupy analizy i wsparcia (tzn dla znajomychy i znajomych królika) a napewno projektów przybędzie, oj przybędzie...

DzisiajJaTeż, 2014-03-17 13:59:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE