PARTNER PORTALU
 • BGK

Znamy wykonawcę budowy sądu w Nowym Sączu

 • AW    5 lutego 2015 - 14:38
Znamy wykonawcę budowy sądu w Nowym Sączu
fot.fotolia

Nowy Sącz może wyznaczyć nowy szlak.
Projekt budowy sądu w Nowym Sączu w formule PPP jest już na ostatniej prostej. Jeżeli pozostali wykonawcy nie złożą odwołań, w marcu zostanie podpisana umowa z firmą Warbud-Infrastruktura.

Oferta firmy Warbud-Infrastruktura po negocjacjach okazała się jedyną mieszczącą się w kwocie, jaką na budowę sądu rejonowego przeznaczyć chce zamawiający. Pozostałe oferty były znacznie droższe, dlatego organizatorzy przetargu i doradcy procedury partnerstwa publiczno-prywatnego liczą na rychłe zamknięcie formalności.

- Jeżeli pozostali wykonawcy nie złożą odwołań od wyboru najkorzystniejszej oferty, prawdopodobny termin podpisania umowy o PPP z Warbud-Infrastruktura przypadnie na marzec br., a partner prywatny będzie miał maksymalnie 33 miesiące na zaprojektowanie, budowę, wyposażenie i oddanie do użytkowania obiektu sądowego - przypomina Rafał Cieślak radca prawny z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz, doradca Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

Dodaje, że powodzenie tego projektu powinno otworzyć drzwi do realizacji innych przedsięwzięć PPP na szczeblu rządowym i samorządowym.

- Chodzi o takie inwestycje jak np. budynki prokuratury, policji, więzienia, inne obiekty kubaturowe. Z pewnością przełożyłoby się to również na zwiększenie liczby projektów na szczeblu samorządowym. Obecnie umów o PPP w modelu tzw. opłaty za dostępność jest jeszcze stosunkowo niewiele. Przykład udanego projektu administracji rządowej mógłby stanowić milowy krok w stronę otwarcia samorządowców na takie przedsięwzięcia - twierdzi Cieślak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • WŚ, 2015-02-18 15:46:32

  Nie ma czegoś takiego jak PPP. Jest PPPP. Czyli Partnerstwo Publiczo-Prywatno-Prokuratorskie.
 • fan of PPP, 2015-02-06 10:45:45

  jak popatrzeć na ofertę Warbudu, to kupy się ona nie trzyma. Ciekawe czy to oby na pewno długoterminowy sukces dla rynku PPP.....?
 • egon, 2015-02-06 08:36:24

  To może jeszcze nowe skarbówki budować w tym trybie? Pewne instytucje nie powinny korzystać z PPP żeby nie wikłać się w żadne relacje z podmiotami gospodarczymi.