PARTNER PORTALU
  • BGK

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015

Barcin: Zielone czytelnie

Projekt „Zielone literacko-kulturalne zakątki” został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

638
8

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin oraz jej Filia nr 1 w Barcinie posiadają wokół budynków tereny, które zostały zagospodarowane na tzw. „Zielone czytelnie”, wykorzystywane w okresie letnim do przeprowadzenia spotkań edukacyjnych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Zagospodarowując tereny wokół budynków biblioteki zyskały bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla użytkowników, niezbędną do realizowania zadań instytucji. Realizując projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego uzyskano nie tylko poprawę walorów estetycznych przestrzeni miejskiej. Nasadzona zieleń stworzy strefę wyciszenia od hałasu dobiegającego z ulicy i przestrzeń do rozwijania pasji użytkowników – stoły do gry w szachy.

W ramach zrealizowanego zadania przeprowadzono nasadzenia drzew i krzewów, zainstalowano ławeczki, donice ozdobne oraz ustawiono stoły z siedziskami do gry w szachy. Ponadto przy bibliotece głównej wyłożono plac kostką brukową, zaś przy filii zmieniono ogrodzenie. Dla potrzeb biblioteki głównej zakupiono pawilon ogrodowy, a dla Filii nr 1 dwa stoły składane.

Koszt przeprowadzonych prac to kwota 67,8 tys. zł.Wyszukiwarki

Polecane oferty: