PARTNER PORTALU
  • BGK

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015

Bełchatów: Zatoczka postojowa „Kiss and Ride”

Projekt budowy monitorowanej zatoczki i mini parkingu, oraz stojaków rowerowych na terenie szkoły w Bełchatowie został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

591
32

Głównym założeniem pomysłu było bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły, jak również tych, które wracają po lekcjach do domu. Brak miejsca – w okolicy jednej z największych szkół na terenie miasta Bełchatowa – gdzie uczniowie mogliby swobodnie i bezpiecznie wysiąść z samochodu i udać się na lekcje stał się impulsem – głównie dla rodziców, będących jednocześnie członkami rady rodziców tej szkoły – do zgłoszenia tego rodzaju pomysłu.

Strefa postoju oznaczona jako K+R „Kiss and Ride” – w wolnym tłumaczeniu „Pocałuj i jedź” – to pomysł, który cieszy się dużym zainteresowaniem dzisiaj, już po jego realizacji. 

W ramach zadania wykonane zostały następujące prace: budowa zatoczki, zamontowanie progów zwalniających, zamontowanie stojaków na rowery oraz montaż 3 kamer monitorujących.

Projekt pod nazwą „Zatoczka postojowa wsiadaj powoli i bezpiecznie. Monitorowana zatoczka i mini parking oraz stojaki rowerowe na terenie szkoły” został w całości zrealizowany w ramach III Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa.

Realizacja zadania nastąpiła we wrześniu 2016 roku. Koszt wykonania wyniósł 83 tys. zł.Wyszukiwarki

Polecane oferty: