PARTNER PORTALU
  • BGK

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015

Kętrzyn: Sprzątajmy po swoich pupilach

Zakup i montaż koszy-pojemników na odchody zwierzęce z podajnikiem rękawic foliowych w Kętrzynie został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

105
2

Kętrzynianie w ramach III Budżetu Obywatelskiego zgłosili wniosek o zakup pojemników na odchody zwierzęce. Spotkało się to z ogromną aprobatą mieszkańców. Już w 2016 roku na terenie Kętrzyna zainstalowano 40 takich pojemników z bezpłatnymi zestawami do sprzątania w okolicach jeziorka i amfiteatru.

Równocześnie władze miasta rozpoczęły akcje informacyjne i edukacyjne, mające na celu rozbudzanie i kształtowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz poprawę stanu środowiska lokalnego.

Celem tego programu jest uświadomienie właścicielom psów, że odchody pupili stanowią nie tylko problem estetyczny, ale są także źródłem chorób odzwierzęcych. Oprócz artykułów w lokalnej gazecie, ulotek i plakatów nagrano spot promujący sprzątanie po swoich czworonogach.

Po tak krótkim czasie widać wymierne efekty pojawienia się pojemników, miasto staje się czystsze, a właściciele psów bardziej odpowiedzialni. Z tego powodu władze miasta zdecydowały się w 2017 roku zakupić kolejne pojemniki.

 Wyszukiwarki

Polecane oferty: