PARTNER PORTALU
  • BGK

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015

Nowy Targ: Nowotarski Piknik Lotniczy

VIII Nowotarski Piknik Lotniczy w Nowym Targu został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

171
20

13-14 sierpnia 2016 r. na lotnisku miejskim w Nowym Targu odbył się "VIII Nowotarski Piknik Lotniczy”. Była to największa w roku 2016 impreza na Podhalu. Piknik zgromadził szeroką publiczność – około 15-20 tys. widzów dziennie. 

Część lotnicza składała się z akrobacji samolotowej AT-3, odrzutowego samolotu TS-11 ISKRA, pokazu dynamicznego śmigłowców bojowych MI-24 , wieczornego pokazu akrobacji samolotowej z elementami pirotechniki.

Pierwszego dnia pikniku odbyły się koncerty muzyczne. Po zachodzie słońca zgromadzona publiczność obejrzała wystawę balonów oraz pokaz paralotniarzy. Dodatkowymi atrakcjami pikniku było m.in. wesołe miasteczko dla dzieci.

W sobotni wieczór w hangarze nowotarskiego aeroklubu, specjalnie przygotowanym na ten wyjątkowy dzień, odbył się największy pokaz mody folk w kraju.

Organizacja VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, tak bogatego w atrakcje, była możliwa dzięki uczestnictwu projektu w Budżecie Obywatelskim Miasta Nowy Targ 2016 oraz uzyskaniu dofinansowania w kwocie 90 tys. zł brutto, a także dzięki sponsorom.

Ogólny budżet VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego zamknął się kwotą 170 tys. zł.Wyszukiwarki

Polecane oferty: