PARTNER PORTALU
  • BGK

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015

Radom: Dobry dom

Projekt „Dobry dom – miejsce troski o psychikę człowieka” w Radomiu został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

255
7

Projekt polegał na stworzeniu miejsca, w którym osoby z różnymi problemami emocjonalnymi i psychicznymi mogły zostać otoczone profesjonalną pomocą psychoterapeutyczną. "Dobry dom" to miejsce związane z leczeniem różnych trudnych przeżyć, z którymi ludzie nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie.

Pod opiekę trafiały tu osoby, które doświadczyły depresji, lęków, fobii, nerwic, zaburzenia odżywiania, żałoby, trudności wychowawczych i w relacjach z bliskimi, kryzysów w związkach oraz zaburzeń psychicznych.

Dzięki realizacji projektu „Dobry dom” było możliwe poprowadzenie na przestrzeni 11 miesięcy takiego procesu leczenia, podczas którego osoby dotychczas cierpiące mogły poczuć się lepiej i zdrowiej, mogły odzyskać zdolność do przeżywania radości życia i radzenia sobie z trudami codzienności.

Z pomocy psychoterapeutycznej w okresie realizacji projektu skorzystało 112 osób (68 kobiet, 26 mężczyzn, 18 dzieci), natomiast z pomocy punktu I kontaktu 165 osób (127 kobiet, 38 mężczyzn).

Koszt realizacji zadania to 100 tys. zł.

Prezentację projektu zamieszczamy w dziale Multimedia.Wyszukiwarki

Polecane oferty: