PARTNER PORTALU
  • BGK

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015

Rybnik: Pluskadełko

Plac wodny Pluskadełko w Rybniku zostało nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

100
4

Pluskadełko to samorządowy projekt, który został wybrany w głosowaniu obywatelskim spośród 16 projektów ogólnomiejskich.

Celem projektu była budowa wodnego placu zabaw, o niecce w kształcie ryby o wymiarach 23 metry na 13 metrów, nawiązując do elementów znajdujących się w herbie i logo miejskim. W niecce zabudowane zostały tryskacze wodne, fontanny i inne elementy służące wodnej rekreacji. 

Wodny plac zabaw zapewnia rekreację dla całej rodziny bez ograniczeń wiekowych. Realizacja inwestycji znacząco zwiększyła atrakcyjność rybnickiej dzielnicy Kamień oraz stanowi doskonałe uzupełnienie istniejącej bazy sportowo-rekreacyjnej. Z uwagi na położenie inwestycji, w otoczeniu lasu, z dala od miejskiego zgiełku, jest alternatywą – szczególnie w upalne dni – dla innych miejsc rekreacji, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój oraz lubią odpoczynek w otoczeniu przyrody.

Oficjalne otwarcie Pluskadełka z udziałem dzieci miało miejsce w czasie obchodów rybnickiego Dnia Dziecka, 5 czerwca 2016 roku.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 970 tys.

Prezentację projektu zamieszczamy tutaj.Wyszukiwarki

Polecane oferty: