PARTNER PORTALU
  • BGK

ZOBACZ WYNIKI EDYCJI 2016 | 2015

Świnoujście: Zielona klasa

Projekt pn. Ogródek dydaktyczno-rekreacyjny „Zielona klasa” został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

3
0

Projekt obejmuje stworzenie ogródka dydaktyczno-rekreacyjnego o powierzchni 438 m kw., ze stacją meteorologiczną i zegarem słonecznym, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu.

W centralnym miejscu ogródka planuje się miejsce na drewniane ławy dla uczniów oraz ławę dla nauczyciela. W miejscu tym będą odbywały się lekcje, prezentacje, doświadczenia, wieczory z astronomią połączone z obserwacją ciał niebieskich, gry i zabawy prowadzone zarówno przez nauczycieli, jak i zaproszonych na zajęcia gości.

Ponadto, zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków, które staną się miejscem obserwacji ich życia. Utworzone zostanie też poletko uprawne (grządki), co pozwoli uczniom na własnoręczny wysiew ziół, warzyw, kwiatów oraz przeprowadzanie obserwacji kiełkowania, wzrostu i kwitnienia roślin, owoców i nasion, a także zbieranie roślin w celu tworzenia np. zielników czy fotografii.

Z ogródka będą mogli korzystać nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, lecz także innych placówek dydaktycznych z terenu miasta.

Szacunkowy koszt realizacji projektu to 97,8 tys. zł.Wyszukiwarki

Polecane oferty: