PARTNER PORTALU
  • BGK

Trasa tramwajowa Os. Lecha-Franowo w Poznaniu

Budowa trasy tramwajowej Os. Lecha-Franowo w Poznaniu została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2013.

1247
316
W Poznaniu powstał największy obecnie w Polsce podziemny tramwajowy węzeł rozjazdowy, zamontowana została zasilająca trakcyjna sieć sztywna stosowana przy budowie metra, zastosowane zostało nowoczesne ciche torowisko z wibroizolacją, zamontowane zostały nowoczesne systemy bezpieczeństwa i monitoringu wizyjnego i wiele innych ciekawych rozwiązań.

W związku z realizacją inwestycji wykonano trasę tramwajową na odcinku od starej pętli na os. Lecha do projektowanej pętli tramwajowo - autobusowej Franowo.

Konstrukcję nośną tunelu wykonano w technologii ścian szczelinowych. Wykonano ich ok. 2365 mb. Na odcinkach ramp wyjazdowych wykończenie ścian szczelinowych stanowią panele dźwiękochłonne, na pozostałej długości ścian wewnątrz tunelu ułożone zostały płyty ognioodporne. Na długości wybudowanego tunelu wykonano dwa podziemne przystanki o kubaturze 22 105 m³ każdy.

Inwestorem inwestycji jest miasto Poznań reprezentowane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, w imieniu którego inwestycję prowadziła Infrastruktura Euro Poznań 2012 Sp. z o.o.

Wartość projektu wynosi 261,38 mln zł z czego kwota dofinansowania z WRPO stanowi 99 mln zł.Wyszukiwarki

Polecane oferty: