PARTNER PORTALU
  • BGK

Top Inwestycje Komunalne 2018 – kryteria

Top Inwestycje Komunalne 2018 wyłonią najlepsze inwestycje komunalne (w tym także proekologiczne projekty antysmogowe oraz z zakresu smart cities) oddane do użytku w ubiegłym roku (lub zrealizowane przynajmniej w 50 proc.). Zwycięzców poznamy podczas jubileuszowego, X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który odbywać się będzie od 14 do 16 maja b.r.

Celem organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl i Grupę PTWP jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. W tej edycji interesują nas jednak nie tylko klasyczne inwestycje, ale także proekologiczne projekty antysmogowe oraz te, które rozwijają ideę smart cities (dla obu tych kategorii zarezerwowaliśmy po 25 procent miejsca na liście nominowanych).

Pierwszy etap konkursu już za nami. Spośród nadesłanych propozycji wybraliśmy 30 nominowanych. Teraz z tego grona swoich faworytów wskażą członkowie Rady Konsultacyjnej konkursu (każdy z nich będzie mógł wytypować 5 inwestycji, po podliczeniu wszystkich głosów wszystkich członków Rady okaże się która inwestycja zebrała najwięcej wskazań). Głównymi kryteriami oceny będą:

• montaż finansowy,
• efekt prorozwojowy inwestycji,
• efekt proekologiczny i antysmogowy inwestycji,
• innowacyjność inwestycji (w przypadku projektów smart cities)
• rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu,
• współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji,
• aktywne gospodarowanie majątkiem.

Niezależnie od wskazań członków Rady Konsultacyjnej swojego jednego faworyta w głosowaniu internetowym wybiorą również Czytelnicy serwisu PortalSamorzadowy.pl. Głosowanie na portalu rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia, a trwać będzie do 2 maja do godziny 12.00.

Laureaci konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018 zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (14-16 maja 2018 roku).Wyszukiwarki

Polecane oferty: